Російські окупанти не пропустили в анексований Крим громадянина України та відібрали в нього паспорт, повідомляє прес-служба Державної прикордонної служби України.
Інцидент стався на адмінкордоні з окупованим півостровом в середу, 1 березня.
"Чоловік перетнув контрольний пункт "Чонгар" встановленим порядком. Однак 36-річний українець був змушений повернутися, так і не потрапивши на територію анексованого Криму. Російські окупанти відпустили його більше ніж за півдоби", - йдеться у повідомлені прес-служби.
Сам українець розповів, що під час проходження прикордонного контролю він пред'явив російському прикордоннику паспорт громадянина України. Однак його не пропустили, а паспорт вилучили.
"Окупанти спочатку провели допит, який тривав більше 15-ти годин, та чинили на нього психологічний тиск, а після цього відібрали паспорт громадянина України. Причину вилучення паспортного документа представники окупаційної влади українцю пояснили тим, що нібито у документі наявні ознаки підробки, а паспорт йому не належить", - підкреслюєтся у прес-релізі ДПСУ.
Українець пред'явив й інші документи для ідентифікації особи, аби спростувати твердження про підробку паспорта, проте російські прикордонники не взяли це до уваги. Чоловіка так і не пустили в Крим, а паспорт не повернули.
"Наразі громадянина України прикордонники Бердянського загону встановленим порядком пропустили на материкову частину України", - зазначили у прес-службі відомства.
Раніше міністр закордонних справ України Павло Клімкін в інтерв'ю для DT.UA розповів про систематичні порушення прав людини в окупованому Криму.
Нагадаємо, 16 листопада Третій комітет Генеральної Асамблеї ООН більшістю голосів підтримав український проект резолюції "Ситуація з правами людини в Автономній Республіці Крим та місті Севастополь (Україна)". 73 члени комітету проголосували за резолюцію. 23, в тому числі РФ, Білорусь, Китай, Казахстан і Сербія – висловилися проти.
19 грудня Генеральна Асамблея ООН більшістю голосів підтримала проект резолюції "Ситуація з правами людини в окупованій Автономній Республіці Крим та місті Севастополь (Україна)". 70 членів проголосували за резолюцію, 26 висловилися проти, утрималися ще 77.
Раніше Міжнародний кримінальний суд в Гаазі прирівняв анексію Криму до міжнародного збройного конфлікту.
Як наголошується в звіті, встановлення факту початкової інтервенції, яка потягнула за собою окупацію, не потрібно. Таким чином, даний міжнародний конфлікт може бути розслідуваний за нормами Римського статуту.