UA / RU
Підтримати ZN.ua

На 495 звернень Львова з проханням про прийом сміття отримано всього дев'ять позитивних відповідей – Садовий

257 звернень львівської міської влади залишаються без жодних відповідей.

В 2017 році Львівська міська влада скерувала до обласних та місцевих органів влади 495 звернень з проханням прийняти на свої полігони відходи зі Львова, але отримала у відповідь лише 9 позитивних відповідей, повідомив львівський міський голова Андрій Садовий.

"Є одна "пісня", яку організатори сміттєвої блокади Львова співають кожного разу, коли доводять ситуацію до межі екологічної кризи: "Садовий ні до кого не звертався, тому ніхто Львову не допомагає". Щоб остаточно закрити це питання, викладаємо на сайті міської ради скани усіх відмов в допомозі від тих органів, до яких ми скеровували листи-прохання. Все що Львів просив - це тимчасовий прийом принаймні невеликої кількості ТПВ на легальні полігони за офіційну оплату", – зазначив він у Facebook.

Згідно з наведеними Садовим даними, за 2017 рік Львів скерував 495 звернень про прийом сміття. У відповідь на ці звернення отримано 229 офіційних відмов; на 257 звернень жодних відповідей не було; лише на 9 звернень надійшла позитивна відповідь (Садовий уточнює, що частина цих полігонів закрилася відразу після початку співробітництва).

"В кожного, хто відмовляв Львову, була своя причина. Є об'єктивні причини, є політичні, є банальний страх і наслідки пресингу. Я лише хочу щиро побажати кожній громаді в Україні не опинитись в майбутньому в подібній ситуації, коли, не дай Боже, щось трапиться. В будь-якому випадку, на допомогу львів'ян ви завжди можете розраховувати", - зазначив він.

У понеділок, 19 червня, мер Львова Андрій Садовий заявив, що комісія з надзвичайних ситуацій міста в черговий раз звернулась до президента України Петру Порошенку та голові уряду Володимиру Гройсману з запитом про введення в місті режиму надзвичайної екологічної ситуації. Градоначальник відзначив відсутність реакції з боку центральної влади на попередні звернення.

Детальніше про так званої "сміттєвої облоги Львова читайте в статті Оксани Сыроид "Сміття несвободи" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".