Кабмін розширив категорії родин з дітьми, на яких поширюватиметься послуга «муніципальна няня». Тепер послугою зможуть скористатися родини внутрішньо переміщених осіб (ВПО). Про це повідомили у Міністерстві соціальної політики.
У відомстві зазначили, що послуга «муніципальна няня» стає все більш актуальною – внутрішньо переміщені особи потребують більше часу для працевлаштування та інтеграції в нових громадах, велика кількість закладів дошкільної освіти зачиняються.
Відповідно до оновленої Постанови, розширюються категорії дітей, на які поширюватиметься послуга, а саме:
- діти до трьох років внутрішньо переміщених осіб (які не мають тяжких хвороб);
- діти до шести років, які потребують додаткового догляду (раніше входила категорія дітей з тяжкими хворобами лише віком до трьох років);
- діти до шести років, у кого один з батьків є особою з інвалідністю I чи II групи (раніше - це діти віком до трьох років);
- діти до шести років, які проживають на територіях адміністративно-територіальних одиниць, де неможливо забезпечити функціонування закладів дошкільної освіти (наприклад території Запорізької, Донецької, Харківської, Херсонської, Сумської та Чернігівської областей).
«Важливою зміною є саме той факт, що право на послугу «муніципальна няня» отримують внутрішньо переміщені особи та особи, які разом із дітьми проживають на територіях, де неможливо забезпечити функціонування закладів дошкільної освіти», – йдеться у повідомленні.
У Мінсоцполітики пояснили, що орієнтовний середньомісячний розмір відшкодування вартості послуги з догляду за дитиною до трьох років «муніципальна няня» у 2024 році відповідно до постанови КМУ№ 68 складає 7 100 гривень.
«Дія Постанови поширюється на час дії воєнного стану та протягом трьох місяців, після його припинення чи скасування», – резюмували у відомстві.
Раніше ми писали, чи може батько дитини взяти декретну відпустку.