UA / RU
Підтримати ZN.ua

МОЗ відстежує активність лікарів у залученні пацієнтів до вакцинації від COVID-19

Близько мільйона громадян тільки нещодавно обрали сімейного лікаря.

Активність сімейних лікарів щодо залучення їхніх пацієнтів до вакцинації відстежується на рівні Міністерства охорони здоров’я, заявив міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко під час брифінгу у середу.

Він зазначив, що частку вакцинованих пацієнтів лікаря можна відслідковувати в системі.

"Відповідні дані відображаються на дашборді Національної служби здоров'я України. Таким чином ми відразу бачимо, чи працює певний лікар зі своїми декларантами, чи кличе він їх на щеплення", – цитує Ляшка «Ліга.нет».

При цьому в МОЗ повідомили, що декларацію із сімейними лікарями уклали 78% пацієнтів, а це майже 32 млн громадян. Водночас мільйон із них обрали лікаря лише в останні три місяці.

Читайте також: ОАСК призначив дату розгляду справи про скасування наказу МОЗ щодо обов'язкової вакцинації вчителів

Нагадаємо, в Міністерстві охорони здоров'я заявили, що в Україні немає примусової вакцинації, а є обов'язкова. Відомство визначило перелік осіб, які підпадають під неї. Серед них - працівники всіх освітніх установ, включаючи ПТУ і дитсадки. При цьому також видано наказ про те, що невакциновані особи недопущені до роботи без збереження заробітної плати. Фактично, людину не звільняють, але й можливості заробляти гроші у неї немає.

Докладніше про обов'язкову вакцинацію в Україні читайте в статті Алли Котляр "Вакцинальна кампанія: як владі завоювати довіру людей".

Про те, чого можна досягти примусом, читайте в статті Оксани Онищенко «Обов'язкова вакцинація вчителів. Три питання, на які немає відповідей"

Які обмеження очікують невакцинованих від COVID-19 громадян в різних країнах - розповідає в статті "Вакцинація та« дискримінація»" Олексій Коваль.