UA / RU
Підтримати ZN.ua

Українці скаржаться, що не можуть повернутися додому після лікування в Білорусі: реакція МОЗ та МЗС

У Білорусі перебувають 26 громадян України, які отримують медичну допомогу, ще чотири українці проходять обстеження. 

Міністерство закордонних справ та Міністерство охорони здоров’я України працюють над вирішенням логістичних питань українських громадян, які лікуються в білоруських медичних закладах. Відповідна заява була опублікована на сайті українського МЗС. 

"Дипломати та фахівці МОЗ готові надати максимальне сприяння нашим громадянам в розробці оптимального маршруту слідування в кожному конкретному випадку, зокрема враховуючи стан здоров’я", - йдеться в повідомленні. 

Раніше громадянка України Анна Пушкеля-Курілова, яка проходить лікування в Білорусі, поскаржилася на неефективність дій українського посольства у вирішенні логістичних питань. За словами пацієнтки, задля повернення додому, їй запропонували найняти "бусик або "швидку" за свій кошт". 

"Два тижні тому мені зробили трансплантацію печінки... 12-20 годин сидіти я не зможу (щоб доїхати звичайною машиною). Україна вчора відмінила літаки з Білоруссю. Санкції. Закрила кордони ДО того, як забрати СВОЇХ!!! Я тут не сама. Тут пів відділення НАШИХ. Тих, кого Україна сама ж послала на лікування", - написала Пушкеля-Курілова у Facebook.

Вона підкреслила, що повернення додому на "швидкій" є занадто дорогим для пацієнтів, у тому числі, для неї. 

"Може держава попіклується тим, щоб забрати нас? Раз ви одразу не подумали, що лишаєте таких, як я, беззахисних, безпорадних, порізаних на вулиці чужої країни?" - написала пацієнтка. 

Читайте також: Посольство пояснило, як українцям повернутися додому транзитом через Білорусь

Нагадаємо, 26 травня Україна припинила авіасполучення з Білоруссю. Відповідне рішення було прийняте як реакція на примусову посадку літака компанії Ryanair у Мінську.

Раніше про припинення авіаперельотів над Білоруссю повідомила латвійська компанія airBaltic. Аналогічний крок анонсувала польська авіакомпанія LOT.

Литва з 25 травня забороняє прибуття і відправлення з країни літаків, маршрут яких проходить через Білорусь.

Докладніше про те, що означає викрадення білоруськими силовиками опозиціонера Романа Протасевича і що слід робити Україні, читайте в статті Володимира Кравченка "Зона, заборонена для польотів".