Міністерство закордонних справ та Міністерство охорони здоров’я України працюють над вирішенням логістичних питань українських громадян, які лікуються в білоруських медичних закладах. Відповідна заява була опублікована на сайті українського МЗС.
"Дипломати та фахівці МОЗ готові надати максимальне сприяння нашим громадянам в розробці оптимального маршруту слідування в кожному конкретному випадку, зокрема враховуючи стан здоров’я", - йдеться в повідомленні.
Раніше громадянка України Анна Пушкеля-Курілова, яка проходить лікування в Білорусі, поскаржилася на неефективність дій українського посольства у вирішенні логістичних питань. За словами пацієнтки, задля повернення додому, їй запропонували найняти "бусик або "швидку" за свій кошт".
"Два тижні тому мені зробили трансплантацію печінки... 12-20 годин сидіти я не зможу (щоб доїхати звичайною машиною). Україна вчора відмінила літаки з Білоруссю. Санкції. Закрила кордони ДО того, як забрати СВОЇХ!!! Я тут не сама. Тут пів відділення НАШИХ. Тих, кого Україна сама ж послала на лікування", - написала Пушкеля-Курілова у Facebook.
Вона підкреслила, що повернення додому на "швидкій" є занадто дорогим для пацієнтів, у тому числі, для неї.
"Може держава попіклується тим, щоб забрати нас? Раз ви одразу не подумали, що лишаєте таких, як я, беззахисних, безпорадних, порізаних на вулиці чужої країни?" - написала пацієнтка.
Нагадаємо, 26 травня Україна припинила авіасполучення з Білоруссю. Відповідне рішення було прийняте як реакція на примусову посадку літака компанії Ryanair у Мінську.
Раніше про припинення авіаперельотів над Білоруссю повідомила латвійська компанія airBaltic. Аналогічний крок анонсувала польська авіакомпанія LOT.
Литва з 25 травня забороняє прибуття і відправлення з країни літаків, маршрут яких проходить через Білорусь.
Докладніше про те, що означає викрадення білоруськими силовиками опозиціонера Романа Протасевича і що слід робити Україні, читайте в статті Володимира Кравченка "Зона, заборонена для польотів".