UA / RU
Підтримати ZN.ua

МОЗ рекомендує відправляти на самоізоляцію класи, де хоча б один учень заразився коронавірусів

Всі учні класу будуть вважатися близькими контактами інфікованого.

Якщо хоча б у одного учня в новому навчальному році буде підтверджено діагноз COVID-19, то весь його клас Міністерство охорони здоров'я рекомендує відправити на двотижневу самоізоляцію.

«Чітка рекомендація: якщо хоча б один учень в класі буде інфікований і буде встановлений діагноз коронавірусна хвороба, то весь клас вважатиметься як близькі контакти. І всі діти з цього класу підуть на самоізоляцію на 14 днів », - розповів заступник міністра охорони здоров'я - головний санітарний лікар Віктор Ляшко в ефірі телеканалу ICTV увечері в неділю, 30 серпня.

Читайте також: Школи не завжди є «гарячими точками» поширення коронавірусу — The Economist

Як повідомлялося, до початку навчального року в Міністерстві охорони здоров'я розробили нові вимоги до шкіл в умовах пандемії COVID-19.

Так, увійти до закладу освіти і пересуватися по ньому можна буде тільки в масці або респіраторі, проте учні молодших 1-4 класів зможуть перебувати в школі без них.

У той же час в регіонах з "помаранчевим" рівнем епідемічної небезпеки педагогам під час занять рекомендують використовувати захисні щитки.

Весь персонал установи допускається до роботи за наявності маски, респіратора або захисного щитка і після безконтактної термометрії. У разі виявлення температури більш 37,2 З або ознак гострого респіраторного захворювання співробітник не допускається в заклад.

Перед початком занять педагоги повинні опитувати учнів або студентів про самопочуття і наявність симптомів COVID-19. Той у кого виявили ознаки хвороби, повинен бути тимчасово ізольований в спеціальному приміщенні закладу, після чого про випадок інформують батьків або законних представників і приймається рішення про направлення хворого в лікарню.

У разі підтвердження хвороби COVID-19 у одного з учнів, всі однокласники або учні групи повинні піти на самоізоляцію.

У МОЗ рекомендують мінімізувати пересування учнів між кабінетами і аудиторіями. Зокрема, протягом дня проводити заняття одного і того ж класу або групи в одній аудиторії, застосовувати модульний підхід для вивчення дисциплін, передбачити в розкладі можливість визначати різний час початку і закінчення занять для різних класів і груп. Крім того, по можливості заняття потрібно проводити на відкритому повітрі.