UA / RU
Підтримати ZN.ua

МОЗ посилить контроль за вакцинацією від небезпечних хвороб

Зокрема, мова йде про правець та гепатит В.

Головний санітарний лікар України Ігор Кузін ухвалив постанову "Про посилення заходів профілактики вакцинокерованих інфекцій". Згідно з постановою в Україні посилять контроль за профілактикою 10 інфекційних захворювань: кашлюка, дифтерії, правця, кору, паротиту, краснухи, туберкульозу, гемофільної інфекції типу b (ХІБ-інфекції), гепатиту В та поліомієліту, інформує пресслужба МОЗ.

Дозволяється вводити кілька вакцин одночасно, щоб зменшити кількість візитів до лікарень. Зазначається, що пацієнти не мають отримувати надлишкових рекомендацій щодо обстежень чи діагностики перед проведенням щеплень.

У МОЗ наголосили, що діти мають перебувати й зараховуватися до закладів освіти за наявності відомостей про завершений курс обов’язкових профілактичних щеплень відповідно до віку та Національного календаря профілактичних щеплень. Батьки й законні представники дитини мають право бути поруч із нею під час проведення вакцинації.

"Держава забезпечує ці вакцини власним коштом, тобто громадяни отримують їх безоплатно. Та попри те, що регіони повністю забезпечені необхідною кількістю вакцин, темпи щеплення повільні", – підкреслили у міністерстві.

Повідомляється, що станом на 1 вересня лише 53 % дітей першого року життя, які потребують обов’язкових щеплень, отримали всі 3 дози вакцини для профілактики поліомієліту, а три дози щеплення від кашлюка, дифтерії і правця (АКДП) — 52,7 %.

Як повідомляло раніше ZN. UA, дитячий імунолог і голова Національно-технічної групи експертів з питань імунопрофілактики (НТГЕІ) Федір Лапій зазначив, що держава має зайняти активнішу позицію в питанні захисту прав дітей, яких відмовляються щепити батьки-антивакцинатори. Ухвалене батьками рішення становить ризик для життя і здоров'я дитини. Держава має право застосовувати примус в інтересах дитини.

ВООЗ заявила, що пандемія COVID-19 призвела до того, що у 2020 році 23 мільйони дітей пропустили традиційні планові щеплення: це на 3,7 мільйона більше, ніж у 2019 році і є найбільшим показником з 2009 року.

Читайте також: У США діти почали хворіти на COVID-19 частіше за дорослих

Про те, чи безпечно щепитися від коронавірусу дітям і вагітним, а також що загрожує країні через зниження активності щеплення від інших захворювань, читайте в інтерв'ю Алли Котляр із Федором Лапієм.