У планах МОЗ - закупити 26 млн доз вакцини. Їх вистачить на наступних 3 роки, а обійдеться це Україні в майже 8 мільярдів гривень. Про це повідомляють аналітики StateWatch після аналізу бюджетного запиту міністерства на 2022-2024 роки.
Планується, що на кампанію з вакцинації щороку буде витрачатися 2,6 млрд гривень. Це дозволить зробити щеплення 4,4 млн громадян, або ж 13% дорослого населення матимуть змогу отримати обидві дози вакцини.
У StateWatch переконані, що МОЗ повинно переглянути свою комунікаційну кампанію. Її варто адаптувати під різні верстви населення та краще боротися з фейками.
За даними соцопитування Фонду "Демократичні ініціативи", більшість українців не підтримують введення обов'язкової вакцинації від коронавірусу для всіх повнолітніх громадян. "За" виступають трохи понад 23% опитаних, проти - майже 52%.
Міністерство охорони здоров’я намагається різними способами стимулювати українців робити щеплення. Один із нещодавніх стимулів – знижки на поїздки в таксі.
23 вересня Україна перейшла у "жовту зону" карантину. Навчальні заклади у цій зоні епіднебезпеки можуть працювати за умови вакцинації 80% персоналу принаймні однією дозою (щепитись мусять і педагоги, і технічний персонал). Станом на 24 вересня більшість шкіл в Україні не могли відкритися через брак вакцинованих співробітників.
Чи врятує учнів вакцинація вчителів та що думають про це самі педагоги, читайте у матеріалі вчителя Михайла Девдери "Чи врятують учителі українців від коронавірусу?"