Контроль над закупівлями, які проводить ДП “Медичні закупівлі України”, можуть повернути Міністерству охорони здоров’я, передає Bihus.Info у розпородженні якого опинилася копія проекту постанови, яку Кабмін має розглянути на найближчих засіданнях. Вказано, що передача контролю над закупівлями МОЗ може мати корупційні ризики, а також затягувати процес закупок у часі.
У проекті постанови йдеться про зміни до вже затвердженого порядку використання коштів із держбюджету для централізованих медичних закупівель. Згідно із затвердженим порядком, всі процеси закупок відмежовані від МОЗ та передані “Медзакупівлям України”.
Однак, згідно з документом, який опинився у розпорядженні журналістів, Міністерство охорони здоров’я може отримати право на формування технічних вимог та характеристик до товарів перед оголошенням торгів. Повернення МОЗ такого права може призвести до внесення заздалегідь узгоджених під конкретний товар умов, що дозволить не допускати інших учасників на торги.
Водночас очільник МОЗ Максим Степанов відмовився прокоментувати журналістам заплановані зміни.
Нагадаємо, із 2018 року за закупівлю медпрепаратів за гроші з держбюджету відповідає ДП “Медичні закупівлі України”. Підприємство має кілька напрямів роботи. Зокрема, “Медзакупівлі України” формують номенклатури та технічні завдання для закупівлі ліків та медичних виробів за кошти з держбюджету, а також підприємство збирає інформацію про потреби у ліках та медичних виробах з регіональних управлінь та департаментів охорони здоров’я. Крім того, держпідприємство закуповує медичні товари через міжнародні спеціалізовані організації, а також впроваджує та адмініструє електронні каталоги для вдосконалення допорогових закупівель ліків та медвиробів.
Навесні цього року гендиректор ДП "Медичні закупівлі України" Арсен Жумаділов заявляв про те, що оскільки закупівлі лікарських препаратів за кошти держави у травні не розпочалися, восени українці можуть відчути дефіцит ліків.