UA / RU
Підтримати ZN.ua

МОЗ хоче включити імуноглобулін українського виробництва в протокол лікування пацієнтів з коронавірусом

За словами Степанова, дослідження препарату закінчилися напередодні.

Глава Міністерства охорони хдоров'я Максим Степанов заявив про те, що відомство хоче внести препарат "Біовен", який виробляє ТОВ "Біофарма плазма", в протокол лікування пацієнтів з коронавірусом, передає "Інтерфакс-Україна". Міністр повідомив, скільки через коронавірус померло лікарів.

"Ми продовжуємо додавати до протоколу лікування COVID-19 лікзасоби, які ми закуповуємо централізовано, наприклад "Ремдесивір" . Крім цього, вчора закінчилися клінічні випробування імуноглобулінів, зокрема препарату українського походження "Біовен". Наша група, яка формує протоколи, планує внести цей препарат в протокол лікування. Ми вже знайшли джерело, з якого профінансуємо і закупимо централізовано імуноглобуліни", - заявив Степанов під час брифінгу в середу.

За його словами, процес лікування одного пацієнта з важким перебігом COVID-19 коштує від 45 тис. грн. Також, за даними Міністерства охорони здоров'я, зараз коронавірусом хворіють 5% лікарів, хоча в квітні їх було 20%.

"Станом на середу кількість померлих медпрацівників становить 132 людини. Ми суттєво скоротили кількість медиків, які хворіють COVID-19. На початку квітня їх кількість становила до 20% від загальної кількості хворих, то зараз це не більше 5%. Що стосується виплат сім'ям померлих медиків, це питання в компетенції Фонду соцстрахування", - сказав він.

Читайте також: ВООЗ фіксує високий відсоток втоми європейців від коронавірусу

Станом на 7 жовтня, в Україні лабораторно підтвердили 239 337 випадків коронавірусу. З них за останню добу виявили 4 753 випадків COVID-19, що стало найвищим добовим показником за весь час епідемії в країні. Всього в Україні від коронавірусу вилікувалися 105 970 осіб, а 4 597 пацієнтів - померли.

Раніше ZN.UA повідомляло про те, що українська компанія "Біофарма", що спеціалізується на виробництві препаратів з плазми крові, завершила клінічні дослідження застосування в лікуванні важких пацієнтів з ковід імуноглобуліну "Біовен".

Клінічні випробування імуноглобуліну розпочалися 7-травня - саме тоді компанія отримала дозвіл МОЗ. До контрольної групи увійшли 60 осіб, 30 з них отримували лікування, передбачене інструкцією ВООЗ і затверджене протоколом МОЗ, ще 30 додатково отримували імуноглобулін "Біовен".

За словами президента "Біофарма" Костянтина Єфименка, у пацієнтів з групи, в якій використовували імуноглобулін, лихоманка проходила на два дні швидше. А з лікарні таких пацієнтів виписували на 7-10 днів раніше, ніж пацієнтів з іншої групи.

Про ефект «Біовіт»; про ризики при переливанні плазми крові; про проблеми з концентрацією необхідного обсягу матеріалу від перехворілих ковідом і про те, як компанія буде з цим справлятися, і в чому їй можуть допомогти держава і громадяни, - в інтерв'ю редактора розділу "Соціум" ZN.UA Алли Котляр з президентом "Біофарма" Костянтином Єфименко "Навіть застосування стандартного імуноглобуліну, без специфічних до ковіду антитіл, збільшує шанси на одужання у рази".