UA / RU
Підтримати ZN.ua

МОЗ гальмує боротьбу з інсультом – Українська асоціація боротьби з інсультом

УАБІ повідомила про те, що кожні сім хвилин в Україні хтось вмирає від інсульту.

Кожні чотири хвилини в Україні трапляється новий інсульт, і кожні сім хвилин одна людина помирає від інсульту. Згідно з прогнозами дослідження «Глобальний тягар хвороб» (Global Burden of Disease Study), кожен третій мешканець нашої країни, якому зараз 25 років або більше, протягом життя стане жертвою інсульту. Якісна допомога при інсульті може знадобитися будь-кому у будь-який день, а шансів отримати її в Україні наразі обмаль, повідомила у Facebook Українська асоціація боротьби з інсультом (УАБІ).

Асоціація звертає увагу на велику кількість  невирішених питань у цій сфері. Зокрема, не запроваджений порядок доправлення пацієнтів у ті лікарні, де їм можуть надати необхідну допомогу, а не у перші-ліпші. План дій боротьби з інсультом в Україні на 2020-2030 рр. Міністерство охорони здоров’я досі не затвердило та не передало на розгляд Кабінету міністрів. Окрім того, досі не проведене обговорення з експертною спільнотою проєкту підвищення спроможності лікарень, на який виділив гроші Світовий банк. До цього часу МОЗ не запропонувало механізм оновлення протоколів лікування інсульту. 

Вказано, що немає нового наказу МОЗ про Робочу групу, яка буде опікуватись питаннями удосконалення допомоги пацієнтам з мозковим інсультом. УАБІ звертає увагу на те,, що до складу цієї Робочої групи можуть бути включені неврологи та нейрохірурги, які не мають безпосереднього відношення до лікування інсульту у дорослих і не займаються проблемою поліпшення допомоги пацієнтам з мозковим інсультом. Зрештою, вже близько року "опрацьовується" життєво важливе для розвитку інсультної допомоги положення про мережу закладів, які надають допомогу пацієнтам з мозковим інсультом. Кожен день зволікання - це 200+ смертей від інсульту, багатьох з яких можна було уникнути, підкреслює УАБІ. 

Тому Українська асоціація боротьби з інсультом просить усіх лікарів, медичних сестер, фізичних терапевтів, ерготерапевтів, логопедів, пацієнтів та членів їх родин, хто знає, якою бідою може бути інсульт, у будь-який доступний спосіб звернутися до МОЗ України, Кабінету міністрів та Верховної Ради із закликом негайно продовжити заходи, спрямовані на зменшення тягаря інсульту в Україні, залучивши до цієї роботи компетентних та відданих цій справі фахівців.  

Читайте також: Кабмін хоче збільшити витрати на лікування інсультів, інфарктів і екстрену допомогу

Пережити інсульт та пройти реабілітацію в Україні не так просто, як би хотілось. Про будні пацієнтів з інсультом, їхнє лікування та непрості наслідки хвороби читайте у статті Тетяни Александрової “Наш інсульт був нам наукою”.