UA / RU
Підтримати ZN.ua

Морська блокада України з боку РФ: Мамедов закликав готувати ініціативи нових механізмів стримування агресії Росії

Міжнародне право є єдиною альтернативою військовим діям чи одностороннім поступкам агресорові, впевнений Гюндуз Мамедов.

Колишній заступник генерального прокурора Гюндуз Мамедов заявив, що неоголошена морська блокада України з боку Росії - це ще один прецедент агресії, який вимагає нових міжнародних механізмів реагування, розв’язання та запобігання.

Можна стверджувати, що за понад 75 років існування ООН міжнародне право не створило надійних механізмів захисту від агресії й тим більше від гібридних конфліктів. Це є проблемою усього світу і миру в усьому світі”, - сказав Мамедов у коментарі ZN.UA.

Він наголосив, що міжнародне право є єдиною альтернативою військовим діям чи одностороннім поступкам агресорові і що “світова спільнота має визнати цю проблему, і шукати нові дієві рішення”.

А Україна мусить готувати ініціативи щодо нових механізмів міжнародно-правового захисту і стримування агресії”, - підкреслив Мамедов, зазначивши, що Україна має приєднатися до Римського Статуту Міжнародного кримінального суду. 

Асамблея країн-учасниць Римського статуту - "важливий міжнародний майданчик для пошуку нових механізмів захисту. Доєднання до цього Статуту - важлива умова подальшого міжнародно-правового діалогу та надійніший захист від злочину агресії, воєнних злочинів, злочинів проти людяності та геноциду”, - додав ексзаступник генерального прокурора.

Читайте також: Військові навчання РФ у Чорному та Азовському морях заблокують шляхи до портів України — АМПУ

Нагадаємо, російські військові з 13 по 19 лютого закривають райони Чорного та Азовського морів під приводом ракетних та артилерійських навчань. Це може свідчити про підготовку морської блокади українських портів.

10 місяців тому, у квітні 2021 року джерела ZN.UA розповідали, що президент РФ Владімір Путін провів нараду, де обговорювалося, як економічними коштами добити Україну. Вирішили піти двома шляхами. Один із цих шляхів — "Північний потік-2", який уже добудували, але ще не сертифікували в ЄС. Друге — встановлення економічної блокади українських портів, що має посилити економічну та соціально-політичну ситуацію в українській частині Азово-Чорноморського басейну. (Нагадаємо, у цих районах України сильні проросійські настрої.)

Докладніше про те, до чого може призвести прагнення Кремля закрити Чорне та Азовське моря, читайте у статті Володимира Кравченка " Не війною, то блокадою?".