Новий законопроєкт про мобілізацію, який народні депутати мають проголосувати у другому читанні, спрямований на залучення в армію людей, котрі мають замінити на фронті 330 тисяч виснажених військових.
Таку інформацію надали неназвані посадовці Міністерства оборони України, пише Financial Times.
Видання зазначає, що у 2024 році можуть призвати близько 500 тисяч новобранців, із яких 330 тисяч відправляться на передову, аби на ротацію змогли піти ті, хто воює вже понад два роки з початку повномасштабного вторгнення Росії. Інші мають замінити поранених і заповнити інші військові потреби.
Нагадаємо, президент України Володимир Зеленський вважає, що мобілізаційне законодавство в Україні не відповідає вимогам воєнного часу, зокрема у контексті демобілізації, адже його розробляли у мирний період.
Водночас законопроєкт про мобілізацію на наступному засіданні Верховної Ради не розглядатимуть, оскільки Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки лише 12 березня почав аналізувати 4269 поправок, більшість із яких подали парламентарі зі «Слуги народу».
Також у Верховній Раді обговорюють варіант, щоб замінити строкову службу в армії на військовий вишкіл. На думку народного депутат Єгора Чернєва, таку підготовку мають пройти усі чоловіки призивного віку, зокрема народні обранці.
А ще парламентар вважає, що блокування рахунків ухилянтів, яке передбачає новий законопроєкт про мобілізацію, може негативно вплинути на економіку. Куди кращий ефект, на його думку, матиме підвищення штрафів.
Окрім того, Чернєв розповів, що норма нового мобілізаційного законопроєкту передбачає, що військовозобов'язані українці протягом 60 днів повинні оновити свої дані у ТЦК. Зробили це можна, зокрема з допомогою електронного кабінету призовника. Але з цим є певна колізія.
В Україні триває робота над новим законопроєктом про мобілізацію. Він, зокрема, передбачає введення базової військової служби. І хоча це нововведення було одним з найменш дискусійних, наслідки його впровадження можуть стати неприємним сюрпризом для деяких чоловіків. Про це пише Володимир Романчук у статті «Роки придатності: як молодь 18–25 років може бути мобілізована».