UA / RU
Підтримати ZN.ua

Мобілізація в Україні: основні зміни правил видачі військових квитків

З’явилося більше категорій осіб, які можуть отримати військовий квиток.

В Україні продовжується загальна мобілізація, що була введена через вторгнення Росії. Громадяни, які ще не отримали військовий квиток, мають знати, що правила його видачі змінилися. Президент України Володимир Зеленський підписав указ, яким вніс зміни у положення про військовий квиток. Керівниця волонтерського руху «Адвокати ЗСУ», юристка Євгенія Рябека роз'яснила, які саме зміни відбулися, пише  ZAXID.NET.

Хто може отримати військовий квиток

Якщо раніше військовий квиток видавався виключно військовозобов’язаним, то зараз він буде видаватися і резервістам, а також усім членам інших військових формувань.

Юристка зазначила, що раніше Верховна Рада законодавчо закріпила можливість у випадку критичної загрози державі, миттєво залучити резервістів без мобілізації. На таких резервістів пошириться увесь комплекс соціальних пільг та гарантій, які передбачені для мобілізованих.

В Україні тепер також видаватимуть військові квитки при зарахуванні до вищих військових навчальних закладів та військових навчальних підрозділів закладів вищої освіти.

Читайте також: Мобілізація в Україні: види повісток та порядок їх вручення

Хто видає військовий квиток

Раніше в Україні військові квитки видавали районні військові комісаріати. Тепер на їх місці з’явились центри комплектування та соціальної підтримки. Саме вони займатимуться видачею військових квитків.

Що змінилося у військовому квитку

Тепер у військових квитках будуть писати лише ім’я та прізвище особи. По батькові стає необов’язковим.

Коли треба здавати військовий квиток

Якщо військовослужбовець (у тому числі резервіст) виїжджає за кордон більше як на три місяці, то він має здати військовий квиток до територіального центру комплектування та соціальної підтримки та одержати про це довідку.

Військовослужбовці СБУ та Служби зовнішньої розвідки мають здавати військові квитки до своїх спецпідрозділів і також отримувати довідку.

Читайте також: Війна в Україні: чи будуть роботодавці платити зарплату мобілізованим працівникам

У яких випадках вилучають військовий квиток

Раніше у людини вилучали військовий квиток, коли її брали під варту. Зараз його вилучатимуть уже після винесення вироку, коли людина засуджена до позбавлення або обмеження волі.

Нагадаємо, що в Україні співробітники деяких організацій, установ та підприємства можуть отримати відстрочку від призову на військову службу.