UA / RU
Підтримати ZN.ua

Мобілізація в Україні: у Міноборони пояснили, на які відпустки мають право військові

Під час дії воєнного стану існують особливі правила.

В умовах повномасштабного вторгнення Росії в Україну велика кількість наших громадян в рамках загальної мобілізації долучилась до лав ЗСУ і багатьох з них турбує питання, чи мають право на регулярну відпустку військовослужбовці ЗСУ, залучені до виконання бойових завдань з оборони країни? Якщо так, то якої тривалості може бути відпустка, за яких умов, після якого терміну участі в боях і чиїм рішенням вона має надаватися?

В Міністерстві оборони України на запит ZN.UA прокоментували питання відпусток військовослужбовців, залучених до виконання бойових завдань з оборони країни.

За інформацією Міноборони, питання соціального захисту військовослужбовців та членів їх сімей врегульовані Законом України “Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей”. Право військовослужбовців на відпустки, порядок надання військовослужбовцям відпусток та відкликання визначає з Стаття 10- 1 цього Закону.

Згідно з законом в особливий період під час дії воєнного стану військовослужбовцям можуть надаватися відпустки за сімейними обставинами та з інших поважних причин із збереженням грошового забезпечення тривалістю не більш як 10 календарних днів без урахування часу, необхідного для проїзду в межах України до місця проведення відпустки та назад, але не більше двох діб в один кінець.

При цьому, надання інших видів відпусток припиняється. Але є виключення. До них відносяться:

За інформацією Міноборони, відпустки за сімейними обставинами та з інших поважних причин, у зв’язку з хворобою або для лікування після тяжкого поранення за висновком (постановою) військово- лікарської комісії надаються командирами військових частин.

Військовослужбовцям, відрядженим до військових частин, задіяних до ведення воєнних (бойових) дій, у тому числі в антитерористичних операціях, відпустки надаються командирами таких військових частин за місцем тимчасового виконання службових обов’язків. Посадова особа, яка надала такі відпустки, письмово інформує про це командира військової частини, який направив військовослужбовця у відрядження.

Читайте також: Виплати та пільги: на яку підтримку від держави можуть розраховувати військовослужбовці

Нагадаємо, у Верховній Раді планують надати військовим право виїзду за кордон.