UA / RU
Підтримати ZN.ua

Мобілізація в Україні: хто з військовозобов'язаних не підлягає бронюванню

Це стосується деяких категорій громадян.

Через повномасштабну агресію РФ, в Україні триває загальна мобілізація та воєнний стан. Призову підлягають чоловіки у віці від 18 до 60 років. Але існують деякі виключення. Зокрема, особи, які мають бронь. Видання "РБК-Україна" розповіло, хто і чому не підлягає бронюванню.

Хто в Україні не підлягає бронюванню

В країні є дві категорії осіб, які не підлягають бронюванню, навіть якщо працюють на критично важливих підприємствах. Це передбачено законодавством України та наказами вищого військового керівництва.

Читайте також: Із законопроєкту про мобілізацію хочуть виключити розсилку повісток електронною поштою – заступник глави комітету

Так, не можуть бути заброньовані ті, хто має право на відстрочку від мобілізації згідно зі ст. 23 закону "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію". Тобто люди з інвалідністю, багатодітні батьки, батьки-одиначки, батьки, які виховують дитину з інвалідністю, нардепи, студенти, працівники сфери освіти тощо.

Але є ще окремий лист Міноборони, в якому зазначено, що згідно з рішенням головнокомандувача ЗСУ, Міністерство економіки не має бронювати військовозобов'язаних осіб, які мають дефіцитні військово-облікові спеціальності.

Для рядових, сержантів та старшин цей перелік є досить великим (ракетні спеціальності, снайпери, танкісти, спеціальності бойових машин та БТР, артилеристи, сапери, льотчики, оператори БПЛА, ремонтні спеціальності, водолази, зв'язківці)

Для офіцерів – за групами військово-облікових спеціальностей. Зокрема, бойове застосування механізованих, танкових, десантно-штурмових військ та морської піхоти, ракетних військ, артилерії, авіації, морських сил, Сил спеціальних операцій, розвідка, інженерні війська та інші.

Раніше юристка Неля Романенко розповіла, чи потрібно чоловікам, яких виключили з військового обліку, знову ставати на нього та проходити військово-лікарську комісію.