UA / RU
Підтримати ZN.ua

Мобілізація в Україні: як має відбуватися вручення повісток

Роз'яснення дала юристка.

Через військову агресію РФ, в Україні оголошений воєнний стан та триває загальна мобілізація. Призову підлягають військовозобов'язані чоловіки від 18 до 60 років, які отримують повістки. Адвокатка та юристка Ario Law Firm Надія Грищенко розповіла виданню Факти.ICTV, як має проходити процедура вручення повісток.

Грищенко пояснила, що конкретних правил вручення повісток в Україні дуже мало. Наприклад, законодавством України не визначено конкретного місця, де саме працівники ТЦК мають вручати документ.

Читайте також: Мобілізація в Україні: до якого віку чоловіки є військовозобов'язаними

«Як то кажуть, що не заборонено законом, те дозволено. Тому уповноважені особи можуть робити це в будь-якому місці: в парку, на роботі, біля метро тощо. Вони будуть в цьому праві, оскільки законом це не заборонено», – наголосила вона.

Експертка зазначила, що працівники військкоматів не мають права дозаповнювати повістку при вас. Тобто документ має готуватися завчасно.

«Виписувати повістки при військовозобовʼязаному працівники центрів комплектування фактично не мають права. Річ у тім, що в Україні є затверджена форма повістки, яка передбачає, що її повинен виписати виключно керівник територіального центру комплектування та соціальної підтримки», – сказала вона.

Читайте також: Прийшла повістка: що робити, якщо військовозобов'язаний знаходиться за кордоном

За словами Грищенко, якщо повістка оформлюється неналежним чином, то особа має право не підписувати розписку про її отримання.

«Але, наголошую, це можливо лише з об’єктивних причин», – пояснила експертка.

Повістку має отримувати військовозобов'язаний під особистий підпис. Якщо повістка була видана комусь із родичів, то такий документ вважається неналежно переданим.

Раніше юрист Костянтин Грітчин пояснив, чи можуть вручити повістку військовозобов’язаному поштою або запросити його до військкомату телефоном.