UA / RU
Підтримати ZN.ua

Мобілізація в Україні: чи зобов'язаний працівник надавати військово-облікові документи роботодавцю

Роз'яснення дали у Федерації профспілок.

Через повномасштабну агресію РФ в Україні продовжується загальна мобілізація та воєнний стан. Призову під час мобілізації підлягають військовозобов'язані чоловіки від 18 до 60 років.

Кабмін затвердив нові правила військового обліку в Україні. У Федерації профспілок України розповіли, чи повинен військовозобов'язаний надавати роботодавцю військово-облікові документи.

Чи треба надавати військово-облікові документи роботодавцю

Відповідно до частини другої статті 24 Кодексу законів про працю України (КЗпП), при укладенні трудового договору громадянин зобов'язаний подати паспорт або інший документ, що посвідчує особу, трудову книжку або відомості про трудову діяльність з реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування, а у випадках, передбачених законодавством, – також документ про освіту (спеціальність, кваліфікацію), про стан здоров'я, відповідний військово-обліковий документ та інші документи.

Читайте також: Ворог не зупиняється: Маляр розповіла про нові фейки про мобілізацію

Для актуалізації даних кожен роботодавець повинен вести та регулярно оновлювати різноманітні облікові документи.

Роботодавець зобов’язаний взяти кожного нового працівника на військовий облік у ТЦК та СП та довести до його відома під особистий підпис Правила військового обліку. Про звільнення з роботи кожного працівника роботодавець також повинен повідомляти відповідні ТЦК та СП.

Які військово-облікові документи працівник має надати роботодавцю

Працівник має надати такі документи роботодавцеві з метою організації та ведення військового обліку:

Працівника, який працює тривалий час і не надавав відповідні військово-облікові документи, у разі ненадання таких документів звільнити за цією підставою з роботи не можна.

У Федерації профспілок України наголосили, що на роботодавця покладений обов’язок вести Списки персонального військового обліку на підприємствах, а тому може перевіряти в громадян наявність військового квитка у паперовій формі або в електронній (з використанням мобільного застосунку «Дія») як під час оформлення на роботу, так і в уже прийнятих на роботу.

Раніше ми писали, що потрібно робити при втраті військового квитка та чи можна відновити документ.