UA / RU
Підтримати ZN.ua

Мобілізація в Україні: чи можуть ТЦК впливати на рішення ВЛК

Роз'яснення дав експерт.

В Україні триває воєнний стан та загальна мобілізація, що введені через повномасштабне вторгнення РФ. Призову підлягають військовозобов'язані чоловіки у віці від 18 до 60 років, які отримують повістки. Всі військовозобов'язані мають проходити військово-лікарську комісію (ВЛК). Начальник Кременчуцького районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки (ТЦК СП), полковник Роман Сушко розповів виданню «Кременчуцький ТелеграфЪ», хто створює ВЛК, чи можуть військкомати впливати їх рішення.

Він зазначив, що ВЛК створює Департамент охорони здоров'я, що підпорядковується міському голові.

Читайте також: Офіс омбудсмена перевірив 70% ВЛК: Лубінець дав рекомендації для покращення роботи комісій та уникнення корупції там

«На роботу ВЛК я взагалі не впливаю і до неї ніякого відношення не маю. Ми в ТЦК тільки ведемо журнал направлень на ВЛК», – сказав Сушко.

Начальник ТЦК підкреслив, що військовозобов’язані під час проходження ВЛК проходять усіх лікарів, а заключне слово має голова ВЛК.

«Наша ВЛК позаштатна. А от ВЛК при військових шпиталях штатні — у їх складі є військові лікарі», – додав він.

Сушко також пояснив, чи всіх військовозобов’язаних, які за висновком ВЛК є придатними або обмежено придатними, можуть мобілізувати до лав ЗСУ.

«Усі, хто пройшов ВЛК, визнаний придатним та не має право на відстрочку, однозначно будуть призивати. Ті хто обмежено придатні — дивимося, яка у нього стаття, які обмеження, і тоді вже погоджуємо з обласним ТЦК й вони нам визначають, куди їх можна направити. Тому, що були такі військові частини, які брали й обмежено придатних», – резюмував він.

Раніше ми писали, що змінилося в Україні у визначення ступеня придатності до військової служби.