UA / RU
Підтримати ZN.ua

"Місцеві еліти перед виборами проситимуть для себе преференцій. Можливо, це здача справ активістів" – херсонський журналіст

"Мангер дуже часто віддає губернатору Гусєву жирні шматки без обговорення. Наприклад, вісімсот тисяч гривень даються на діджиталізацію Гусєва, його Telegram-канал, ще якусь дурню", - наголошує Нікітенко.

У 2017 році херсонський журналіст Сергій Нікітенко випустив матеріал під назвою "Є межа: хто ви, містере Мангер?". У червні 2018 року, за місяць до нападу на Катю Гандзюк, Нікітенка побили. На жаль, дівчина-активістка померла. Її друг-журналіст продовжує боротися з місцевим кланом.

Як непросто місцевим журналістам протистояти регіональним кланам, Нікітенко розповів в інтерв'ю ZN.UA.

Розслідування справи Гандзюк, як і інших резонансних справ, зокрема, вбивств активістів і журналістів, не мають результату. Хоча президент Володимир Зеленський обіцяв знайти й покарати замовників убивства, зараз адвокати й активісти говорять про злив справи.

Пасивну позицію попередньої влади певною мірою пояснювали тим, що п'ятий президент України покривав своїх однопартійців – Гордєєва і Рищука. Втім, у нової влади таких "гачків" нібито немає. У чому ж причина її пасивної позиції?

"По-перше, мені здається, що президентові пообіцяли швидко вирішити ці гучні проблеми, не сказавши, яким чином. Мабуть, він погодився. По-друге, ми бачимо, що в президента і його партії в регіонах немає ані сильних команд, ані підтримки місцевих еліт. А перед місцевими виборами вони потрібні. Я так розумію, що в деяких регіонах вони вже почали домовлятися, в деяких - ще будуть", - зазначає журналіст.

Він нагадує: ані в Одесі, ані в Херсоні, ані в Миколаєві чи Запоріжжі еліти не змінилися. Тож всі вони проситимуть для себе якихось певних преференцій.

"Можливо, це саме здача справ активістів, таких як справа Каті Гандзюк, про яку президент перед стадіоном казав, що відповідальність за це лежить на Порошенку. Зараз ми бачимо, що він про це вже забув", - додає він.

У медіа була інформація, що чинний голова ОДА Юрій Гусєв має зв'язки з головою Херсонської облради Владиславом Мангером. Хоча сам він відхрещується від близьких контактів із головою облради. Втім, на думку журналіста, ці показові відхрещування неправдиві.

"Треба сказати, що Гусєв переляканий. Під час його призначення, коли здавалося, що ніщо не може йому завадити, - був шалений скандал з Мангером, їхньою спільною участю в "Земляцтві" (Міжнародне об'єднання "Земляцтво Херсонщини", членами якого є Андрій Гордєєв, Євген Рищук і Владислав Мангер. Активісти називають цю трійцю замовниками вбивства Гандзюк. Гусєв вийшов з організації після оприлюднення інформації про членство імовірних замовників ініціативою "Хто замовив Катю Гандзюк?" - ред.). Торік влітку до Херсона приїжджала група чинних нардепів, у тому числі – Ірина Венедіктова. На прес-конференції я в них запитав, чи готові вони ініціювати звільнення Гусєва, якщо він почне співпрацювати з Мангером. Усі вони дружненько підняли руки. Але зрозуміло, що Гусєв веде закриті перемовини з Мангером. Він сам навесні в інтерв'ю "Лівому берегу" визнав, що перед сесією облради вони спілкуються", - каже він.

Але казати про якісь приятельські стосунки не варто, вважає співрозмовник, адже Мангеру не потрібні такі невпливові друзі. Але голова облради дуже часто віддає Гусєву жирні шматки без обговорення. Наприклад, 800 000 грн даються на діджиталізацію Гусєва, його Telegram-канал, ще якусь дурню. Хоча раніше жодному голові облдержадміністрації не давалося.

Читайте також: Під Радою активісти вимагали відставки Авакова: фотозвіт

Про те, як непросто місцевим журналістам протистояти регіональним кланам, як вони й активісти залишаються практично сам на сам зі спрутом місцевої влади, силовиків та криміналу, а також про проросійські настрої в Херсоні та межу між активізмом і журналістикою читайте в інтерв'ю Надії Сухої із Сергієм Нікітенком.