UA / RU
Підтримати ZN.ua

Миротворці ООН зможуть прибути в Донбас через 10 місяців після відповідного рішення - Марчук

На думку представника України в ТКГ, приблизно такий час знадобиться для створення миротворчої місії ООН спеціально для відправки в Донбас.

У випадку ухвалення резолюції Генеральною асамблеєю ООН миротворці зможуть прибути в Донбас не раніше, ніж через 10 місяців після прийняття відповідного рішення. Про це повідомив представник України у підгрупі з питань безпеки Тристоронньої контактної групи в Мінську Євген Марчук, передає "112 Україна"

"Навіть якщо буде прийнято на цій сесії рішення про направлення, то де-факто миротворці, з мого досвіду, можуть прибути в Україну через 10 місяців, а може трохи пізніше", - заявив Марчук.

За його словами, миротворчі сили ООН формуються під конкретну задачу. У зв'язку з цим такі терміни прибуття місії в Донбас.

"Миротворчих військ ООН немає, вони весь час формуються під конкретну задачу. Далі - на територію прямує група для вивчення ситуації - територія, яка ситуація. Це вивчення має дати відповідь про чисельність миротворчого контингенту, відносно функцій - ясна річ, що це не може бути тією нісенітницею, "охорона патрулів ОБСЄ", ніколи в історії ООН такого не було. Далі вони визначають рівень небезпеки персоналу, який термін ротації... Після вивчення на місці потім приїжджає передова місія і розробляється бюджет. Паралельно з цим секретаріат ООН працює з країнами, які можуть направити миротворців", - пояснив Марчук.

Нагадаємо, в червні в Берліні відбулася зустріч міністрів закордонних справ країн "Нормандської четвірки". Глави МЗС України, Франції, Німеччини та Росії вперше обговорили розміщення міжнародного миротворчого контингенту в ОРДЛО.

Разом з тим спецпредставник Державного департаменту США у справах України Курт Волкер повідомив про підтримку Сполученими Штатами перспективи розміщення миротворчої місії в Донбасі, але без згоди РФ втілити цей задум буде неможливо.

У свою чергу Росія категорично не хоче пускати миротворців на схід від лінії розмежування, до окупованої ділянки російсько-українського кордону, через який постачає зброю бойовикам, паливо, найманців і кадрових військових.

Детальніше про перспективи розміщення миротворчої місії ООН в Донбасі читайте у статті Сергія Рахманіна "Миротворчість і мироігрища" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".