UA / RU
Підтримати ZN.ua

"Мінусами" нового закону про освіту є політичні питання, на яких можна спекулювати – Гриневич

Предметом спекуляцій, на думку міністра, може стати мовне питання.

Новий рамковий закон про освіту містить складні політичні питання, на яких можуть спекулювати різні зацікавлені групи. Про це в інтерв'ю DT.UA заявила міністр освіти і науки Лілія Гриневич.

За її словами, закон має низку переваг – він відкриває нові можливості для дітей та батьків, а також для вчителів і для всієї системи освіти відповідно до потреб суспільства.

"Якщо ж говорити про мінуси, то для мене такими є складні політичні питання, навколо яких виникають найбільші дискусії і на яких можуть спекулювати різні зацікавлені групи", – зазначила міністр.

Таким питанням, за словами міністра, є, наприклад, мовне питання.

"Насправді в законі "Про освіту" ми би мали просто написати, що використання мов в освіті регламентується мовним законодавством. Але, зважаючи на недосконалість нашого мовного законодавства ─ прийнятий із порушенням процедури (я тоді була в парламенті, все це відбувалося на моїх очах) Закон про мови, - ми не можемо на нього посилатися. Тому довелося виписати в законі "Про освіту" застосування мови, покладаючись виключно на Конституцію", – розповіла Гриневич.

Читайте також: Євросоюз оштрафував Google на рекордну суму за порушення антимонопольного законодавства

Нагадаємо, прем'єр-міністр України Володимир Гройсман сподівається, що Верховна Рада України зможе розглянути законопроект про реформу освіти восени.

Читайте інтерв'ю Лілії Гриневич DT.UA у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".