UA / RU
Підтримати ZN.ua

Минулої доби окупанти обстріляли Миколаївщину: серед загиблих та поранених є діти — ОК «Південь»

Загарбники вчинили черговий воєнний злочин проти мирного населення України.

Починаючи з 24 лютого, російська армія здійснює на території України спланований геноцид українського народу, прикриваючись брехливими наративами про «визволення братів». Черговим доказом цього є вчорашні обстріли Миколаївщини, внаслідок яких більш ніж десятеро мирних жителів зазнали поранень, а одна дитина загинула. Про це повідомляє ОК «Південь».

За інформацією військових, ударів зазнали Березнегуватська і Зеленодольська громади та місто Миколаїв. 

«Вдень ворог двічі атакував Миколаївщину ракетами повітряного базування. Х-59, випущена з Су-35 по Центральному району Миколаєва, влучила в приватне обійстя, зруйнувала будинок, господарчі споруди. Поранення отримала господарка оселі. Друга ракета типу Х-31, випущена з Су-35, влучила в приватний будинок в Березнегуватській громаді. Внаслідок руйнування будинку загинула дитина, ще двох дітей і одного дорослого члена родини поранено», — сказано у повідомленні.

Що стосується Зеленодольської громади, то там окупаційні війська вдарили з «Ураганів». У Зеленодольську ворожі снаряди понівечили кілька багатоповерхівок, крамницю, адмінбудівлі та об’єкти промислової інфраструктури. Постраждало дев’ятеро цивільних осіб, серед них одна дитина. У Великій Костромці пошкоджений приватний будинок, обійшлося без людських втрат. 

Читайте також: The Economist про життя в Херсоні: Окупанти вибивають з українців зізнання, що НАТО вчив їх вбивати мирних людей

Раніше в МВС назвали кількість мирних українців, що загинули під обстрілами росіян з початку повномасштабної війни.

Завершується шостий місяць повномасштабної агресії. І в суспільстві, крім запиту на перемогу, стає дедалі відчутнішим інший запит — запит на справедливість. Як правильно його задовольнити? Відповідь — у статті експерта з міжнародного кримінального права, кандидата юридичних наук, екс-заступника генерального прокурора України Гюндуза Мамедова «Слідами Гааги: чому нам потрібний гібридний механізм правосуддя».