Лише кілька днів тому Мінсоцполітики заявило про те, що збирається ввести виплату грошової компенсації вартості одноразової натуральної допомоги («пакунок малюка», або, як їх називають, «бебі-боксів») на дітей, які народилися у 2020 році і не були забезпечені цією допомогою, оскільки Антимонопольний комітет України скасував процедуру їх закупівлі. Тепер виявляється, що не спрацьовує ще одна частина програми уряду Володимира Гройсмана «Відповідальне батьківство» - «Муніципальна няня». Про це повідомляє Асоціація міст України.
Як відомо, «муніципальна няня» з 1 січня 2019 року мала замінити яслі для дітей до трьох років найнятою нянею, вартість по найму якої частково компенсує держава – у розмірі офіційно діючого прожиткового мінімуму для дітей віком до шести років (з 1.07.2020 - 1 859 грн). Фінансувати цю програму повинні були органи місцевого самоврядування. Але, вочевидь, щось пішло не так.
АМУ повідомила, що Мінсоцполітики розробило зміни до Порядку відшкодування вартості послуги «муніципальна няня»:
— компенсація надаватиметься за умови зайнятості батьків;
— компенсація не може бути більшою за сплачену батьками муніципальній няні вартість послуги;
— розмір компенсації за догляд за дитиною з інвалідністю збільшать до двох прожиткових мінімумів.
Щоправда, тексту змін на офіційному сайті Мінсоцполітики знайти не вдалося.
АМУ також пропонує деякі вдосконалення, аби поєднати теорію з практикою. Серед запропонованих змін особливу цікавість викликають дві - встановити єдину граничну чисельність дітей, за якими може доглядати муніципальна няня (10 дітей), та уточнити спосіб і механізм здійснення контролю органів соцзахисту за муніципальними нянями.
Пропозиція щодо обмеження кількості дітей, за якими може доглядати няня, говорить про те, що муніципальна няня - це просто вихователька дитячих яслей (швидше за все - приватних), в яких на практиці часто буває понад 10 дітей до 3 років.