Кризовий комітет при Міністерстві енергетики та вугільної промисловості рекомендував Міністерству освіти відновити роботу навчальних закладів з понеділка, 5 березня, повідомляє прес-служба МОН.
"Зараз проблему з газопостачанням в країні вдалося оперативно вирішити, тому вже в понеділок, 5 березня, всі навчальні заклади - дитячі садочки, школи, ПТУ та виші - працюють в звичайному режимі", - йдеться в повідомленні.
Зазначається, що виняток можуть становити ті заклади, які не працюють з причин, що не стосуються газопостачання - карантин або інші обставини.
Безпосереднє рішення про зупинення або відновлення роботи вищих навчальних закладів приймає сам заклад у межах своєї автономії. Відповідні рішення повинні прийняти й органи місцевого самоврядування, до сфери управління яких належать інші навчальні заклади, зазначили в МОН.
Нагадаємо, що Міністерство освіти і науки рекомендувало всім навчальним закладам призупинити роботу до 7 березня включно з метою економії споживання газу та забезпечення належних умов для навчання. Враховуючи, що 8-11 березня - вихідні дні у зв'язку з Міжнародним жіночим днем, заняття мали відновити з 12 березня.
Як повідомлялося, російський "Газпром" почав процедуру розірвання всіх газових контрактів з Україною. Такою була реакція на рішення Стокгольмського арбітражу.
Стокгольмський арбітраж задовольнив вимоги "Нафтогазу" про компенсації за недопоставлені "Газпромом" обсяги газу для транзиту. "Нафтогаз" домігся компенсації в сумі $ 4,63 млрд за недопоставку "Газпромом" узгоджених обсягів газу для транзиту. За результатами двох арбітражних проваджень в Стокгольмі "Газпром" повинен сплатити $ 2.56 млрд на користь "Нафтогазу".
На жаль, Стокгольмський арбітраж не надав підтримку вимозі Національної акціонерної компанії "Нафтогаз України" на перегляд тарифу на транзит в контракті з публічним акціонерним товариством "Газпром".
"Газпром" отримав, але повернув передоплату "Нафтогазу" за газ.Таким чином "Газпром" відмовився з 1 березня поставляти газ "Нафтогазу", що по суті є порушенням рішення Стокгольмського арбітражу. Також російський газовий монополіст продовжує порушувати технічні умови договору про транзит газу через Україну.
Детальніше про рішення Стокгольмського арбітражу і можливі наслідки читайте в матеріалі Алли Єрьоменко та Олександра Малиновського "Стокгольмський бумеранг" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".