UA / RU
Підтримати ZN.ua

Міносвіти опублікувало алгоритм дій на випадок виявлення Covid-19 у профтехзакладах

Ніхто з працівників установи не може розголошувати інформацію про стан здоров'я хворого, його прізвище та ім'я.

Міністерство освіти і науки України розробило протокол дій, в разі появи симптомів коронавірусу в учнів, педагогів і співробітників профтехзакладів.

"Якщо під час освітнього процесу в учня або працівника профтеху виявлять ознаки респіраторного захворювання - адміністрація і медик закладу повинні ізолювати таку людину від колективу і, при необхідності, викликати "швидку допомогу", - йдеться в повідомленні пресслужби Міносвіти.

Якщо в учня з'явилися симптоми респіраторної хвороби, він повинен надіти маску і перейти в тимчасову ізоляцію - для цього заклад профосвіти відводить окреме приміщення. Також медичний працівник закладу зобов'язаний провести первинний огляд учня, вимірювати температуру, а при необхідності викликати "швидку". Педагог (класний керівник або майстер виробничого навчання) повинен повідомляти батькам або особам, які їх замінюють, про виявлення симптомів у учня.

Медик або педагог профтеху відправляє учня додому або передає батькам (якщо вік учня менше 18 років). У разі госпіталізації "швидка" доставить його в стаціонар. При цьому медпрацівник профтеху направляє екстрене повідомлення про підозру на інфекційне захворювання в місцевий лабораторний центр, а також реєструє випадок. У приміщенні, де перебував учень, проводиться провітрювання та дезінфекція, а під час епідеміологічного розслідування медпрацівник і педагог допомагають визначити коло осіб, які контактували з учнем.

Читайте також: Шмигаль спрогнозував зростання добового приросту хворих до 3 тис. випадків

У разі підтвердження коронавірусу учні групи і педагоги, з якими він контактував, самоізолюється на 14 днів. Для групи, яка знаходиться на самоізоляції, директор профтеху забезпечує дистанційне навчання.

Аналогічний протокол дій реалізовується і в разі виявлення коронавірусу у педагога профтеху.

"Ніхто з працівників закладу, які будуть залученими до таких ситуацій, не може розголошувати інформацію про стан здоров'я людини, зокрема, його прізвище та ім'я", - підкреслюють в Міносвіти.

Нагадаємо, уряд проведе вибіркові перевірки навчальних закладів кожної області України. Буде перевірено дотримання протиепідемічних правил для запобігання поширенню коронавірусу.

Станом на четвер в Україні 128 228 випадків зараження коронавірусом. За минулу добу хворобу діагностували у 2 430 осіб.

При цьому за останню добу COVID-19 подолали 859 осіб, свідчить карта Ради національної безпеки і оборони.

Відзначається, що протягом доби від хвороби померли 54 людини, за весь час пандемії - 2 710.

Нагадаємо, втрата почуття смаку і запаху є специфічними симптомами, які відразу вказують на коронавірусну хворобу, оскільки ці симптоми не характерні для інших інфекційних захворювань, заявив на брифінгу головний державний санітарний лікар України Віктор Ляшко.

Всесвітня організація охорони здоров'я на основі проведеного аналізу всіх випадків коронавирусной хвороби зробила своєрідний рейтинг симптомів, і розмістила їх на певні ступені. На верхньому рівні ті симптоми, які зустрічаються найчастіше.

Раніше ZN.UA писало, що без стійких інституцій і чіткої системи управління будь-яка стратегія і гроші на боротьбу з коронавірусом перетворюються в нуль. Детальніше в матеріалі Алли Котляр "СOVID-19. Уроки першої хвилі".