Нова ініціатива Міністерства освіти й науки передбачає повернення до МОН контролю за присудження наукових ступенів. Про це пишуть Лідія Фесенко та Єлизавета Щепетильникова в статті для ZN.UA.
"Законопроєкт пропонує зупинити реформу, яка у 2021 році мала б нарешті передати відповідальність за наукові ступені університетам. Саме така система діє у всьому цивілізованому світі. Університет приймає рішення щодо присудження ступеня і університет несе відповідальність за якість відповідної наукової роботи", - йдеться у матеріалі.
Зазначається, що міністерство замість підтримки університетської автономії планує відкат в українській вищій школі до робочої “схеми”, яку винайшов одіозний міністр - Табачник.
"Атестаційна колегія МОН прийматиме рішення про створення спеціалізованих вчених рад для захисту дисертацій та присвоєння наукових ступенів. Такий механізм прийняття рішень далекий від ідей залучення заінтересований сторін в ЄПВО і має значні корупційні ризики, адже університети стають більш залежними від міністерства", - пишуть авторки.
Міністерство освіти небезпідставно звинувачують у намаганні централізувати управління вищою освітою. Навіть призначення керівника МОН відбувалося всупереч громадським протестам. Сьогодні ми спостерігаємо намагання Міносвіти «приручити» незалежне НАЗЯВО . Втім, ігнорування думки громадськості щодо прийняття важливих рішень в освіті зародилося не сьогодні, ігри в демократію – це не новина, а швидше традиція в Міносвіти. І зараз ми спостерігаємо її продовження. Про це читайте у статті Лідії Фесенко та Єлизавети Щепетильникової «Прихована загроза».