Міністерство освіти і науки України готове до проведення зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО) відповідно до рекомендацій головного санітарного лікаря України і епідеміологічної ситуації, йдеться у повідомленні на сайті міністерства.
Пункти проведення тестування забезпечені медичними масками, термометрами, антисептиками та захистом для медиків, наголосила в.о. міністра Любомира Мандзій.
"Готовність пунктів тестування контролює Держпродспоживслужба згідно зі спеціальним чеклістом", - зазначила вона.
Очільниця МОН також розповіла, які заходи вживатимуться для того, щоб унеможливити ризик зараження коронавірусом випускників та інструкторів. Під час зовнішнього незалежного оцінювання:
- відбуватиметься контроль за дотриманням рекомендацій щодо допуску на ЗНО (температура тіла не вище 37,2 С, відсутність ознак респіраторних захворювань, наявність маски або респіратора);
- Держпродспоживслужба контролюватиме вимоги до пунктів тестування (відстань між учасниками не менше 1,2 метра, масковий режим, наявність антисептиків, дезінфекція приміщень, організована утилізація використаних масок тощо);
- діятимуть заходи для уникнення скупчень людей (більше часу для входу, проміжки часу для входу різних учасників, правильна організація черг із дистанцією);
- відбуватиметься супровід медиків та Національної поліції;
- будуть залучені інструктори не з груп ризику.
У МОН також додали, що за даними ВООЗ, вікова група учасників тестування є стійкою до зараження – лише 1,2% серед усіх хворих на COVID-19 складають підлітки, тобто ризики зараження мізерні.
"Без ЗНО вступ до вишів може стати більш небезпечним з епідеміологічної точки зору, оскільки передбачає великі скупчення людей і складність у дотриманні соціальної дистанції у чергах, під час іспитів. Це створює додатковий ризик для найбільших міст України під час пандемії", - додали у міністерстві.
Зараз Міносвіти готується до проведення основної сесії ЗНО 25 червня – 17 липня. Показники, яким має відповідати епідеміологічна ситуація для безпечного проведення тестування, мають затвердити на Комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій у вівторок 16 червня.
Не виключено, що цьогоріч зовнішнє незалежне оцінювання скасують взагалі – такий варіант розглядають у МОЗ. Ініціатором і драйвером такого рішення, за даними депутатів та експосадовців від освіти, є Офіс президента.
13 червня міністр охорони здоров'я Максим Степанов повідомив, що міністерство ухвалило рішення скасувати проведення пробного ЗНО "оскільки кількість нових інфікованих в Україні зростає".
Для Українського центру оцінювання якості освіти рішення міністерства стало несподіванкою: до цього в центрі три тижні готувалися до проведення тестування з дотриманням протиепідемічних вимог. Жодних офіційних наказів, розпоряджень або інструкції від Міносвіти в УЦОЯО також не отримували.
В.о. міністра освіти Любомира Мандзій майже весь день не коментувала ситуацію зі скасуванням тестування, але ближче до вечора все ж зауважила: "ЗНО повинно відбутися, тому що це запорука справедливого та об'єктивного оцінювання, а також чесного і прозорого вступу".
Згодом центр оприлюднив на своїй сторінці графік і правила проведення пробного ЗНО в домашніх умовах. МОН та Мінфін розробляють правила повернення грошей учасникам пробного тестування.
Яким буде ЗНО в коронавірусний рік? Як воно буде організовано і наскільки безпечним буде для учасників? І чому не можна скасовувати тестування бодай один раз? Читайте в матеріалах Оксани Онищенко "Опорна стіна" і "Чим можу..." для ZN.UA.