UA / RU
Підтримати ZN.ua

Міноборони спростило процедуру отримання статусу учасника бойових дій

Відповідний наказ видано з метою скорочення термінів розгляду питання про надання статусу учасника бойових дій.

Порядок видачі посвідчення учасника бойових дій для військовослужбовців, які брали участь в АТО спростився, повідомляє прес-служба міністерства оборони України.

Відповідний наказ від 7 травня 2015 року під № 200 видано з метою скорочення термінів розгляду питання про надання статусу учасника бойових дій.

"Документом затверджено Положення про комісію Міністерства оборони України з питань розгляду матеріалів про визнання учасниками бойових дій та інструкцію про порядок видачі в Міністерстві оборони України посвідчень учасника бойових дій, нагрудних знаків "Ветеран війни - учасник бойових дій" та талонів на право одержання проїзних квитків з 50-відсотковою знижкою їх вартості", - йдеться в повідомленні.

В документі також зазначається, що відповідні комісії створюються в Міністерстві оборони України, при Генеральному штабі Збройних Сил України, командуваннях видів Збройних Сил України, обласних та Київському міському військових комісаріатах".

Як відзначили в прес-службі міністерства, це значно сприяєтиме скороченню термінів розгляду питань надання статусу учасника бойових дій військовослужбовцям і працівникам Збройних Сил України - учасникам АТО.

Читайте також: Звільнений через статус учасника АТО заступник міністра розповів, чим займався на фронті

20 серпня 2014 року Кабінет міністрів прийняв постанову №413, якою затвердив Порядок надання статусу учасника бойових дій, учасникам АТО. Крім офіційного визнання, статус учасника бойових дій дає право на ряд соціальних і матеріальних пільг, зокрема: знижку на комунальні платежі, безкоштовне медичне обслуговування, в тому числі ліки, обстеження та лікування, проїзд у транспорті, санаторно-курортне забезпечення.

Однак на практиці отримання такого статусу виявилося досить проблематичним. У жовтні DT.UA писав, що затверджена урядом процедура містить бюрократичні "підводні камені" і спрямована на відсіювання претендентів на пільги.