UA / RU
Підтримати ZN.ua

Мінюст оцифрує документи, вивезені із зони бойових дій

Насамперед йдеться про документи із Луганської та Донецької областей.

Міністерство юстиції України розпочало оцифровувати архіви актів цивільного стану, вивезених із Донецької та Луганської областей. Зокрема, як повідомили в Мінюсті, впродовж  пів року планують відсканувати понад три мільйони врятованих документів, що містять інформацію про народження, смерть, шлюб чи його розірвання, а також зміну імені (прізвища, імені, по батькові) громадян цих областей.

Проект зі сканування актів цивільного стану організували за ініціативи Міністерства юстиції України за підтримки Програми розвитку ООН (UNDP) в Україні та технічної підтримки «Проекту підтримки Дія», що реалізується за фінансування Швеції.

Оцифрування документів  розпочалося у Дніпрі в лютому 2024 року. За півтора місяця опрацювали уже понад 800 тисяч документів, серед яких акти ще 1940-х років. Усі відсткановані документи завантажують у Державний реєстр актів цивільного стану громадян.

Завершити цю роботу планують до серпня 2024 року.

Читайте також: У «Дїі» з'явилися документи про освіту: як їх переглянути

Як зазначив заступник міністра юстиції України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Сергій Орлов, переведення документів у цифровий формат допоможе пришвидшити надання державних послуг для тих громадян, яких вони стосуються, оскільки українці, особливо із Донецької та Луганської областей, часто стикалися із бюрократичними перепонами під час оформлення державних послуг через необхідність верифікації актових записів.

«Відсканувавши акти цивільного стану, ми будемо певні, що необхідні дані збережені, навіть у випадку знищення фізичних носіїв, що особливо важливо у часи війни. Сканування також допоможе полегшити верифікацію інформації про отримувачів державних послуг, а це своєю чергою сприятиме підвищенню ефективності їх надання», - додав він.

Читайте також: Важливе питання: як прийняти спадщину, перебуваючи за кордоном

Попри всі жахіття окупації життя триває й на тимчасово окупованих територіях України. Люди одружуються та розлучаються, здобувають освіту, народжують дітей, купують і продають майно, ховають рідних. Але чи будуть документи, які видала їм окупаційна влада, визнані державою Україна після деокупації чи переїзду громадян на контрольовану Києвом територію? Які та як саме? Як дотриматися балансу між національними інтересами держави й індивідуальними правами її громадян в умовах збройного конфлікту? Відповіді на ці запитання читайте в статті юриста LCF Law Group Володимира Романчука "Це важливо знати. Які документи, видані в окупації, визнає Україна?".