UA / RU
Підтримати ZN.ua

Міністр культури заявив про можливу приватизацію Кіностудії ім. Довженка

Бородянський запевнив, що в такому разі кіностудію приватизують "з цільовим призначенням кіностудії".

Міністр культури, молоді та спорту Володимир Бородянський заявив про те, Кіностудію імені Довженка можуть приватизувати, передає "Новое время". Він також зазначив, що існує інший варіант розвитку подій.

"З огляду на те, що є рібейти, ліквідність такого об'єкта піднімається. Він розташований у місті, в нього хороша локація і туди легко привозити закордонних акторів", - зазначив Бородянський та додав, що кіностудію можуть приватизувати "з цільовим призначенням саме як кіностудії".

Він додав, що кіностудію також можуть використовувати як суспільний простір, арт-хаб, де діятимуть музеї та студії. За словами Бородянського, у Києві дуже не вистачає суспільних просторів, на території яких можна було б створювати культурний контент, а Кіностудія імені Олександра Довженка може стати одним із таких майданчиків.

"Ми зараз будемо оцінювати кожну з ідей на їхні плюси і мінуси, і потім ми вийдемо вже на ринок і запропонуємо ринку почати брати участь в тій чи іншій розробці тієї чи іншої концепції", - підсумував Бородянський.

Як писав у своїй статті для DT.UA Олег Вергеліс, до переліку об'єктів державної власності, які підлягають приватизації протягом 2017-2020 років, увійшли низка українських державних цирків і кіностудій, зокрема – Національний цирк України і Національна кіностудія ім. Олександра Довженка.

За словами директора Національної кіностудії імені Олександра Довженка Олеся Янчука, приватизація кіностудії – це ініціатива першого заступника міністра економічного розвитку і торгівлі Максима Нефьодова, який запропонував виставити на приватизацію 893 державні установи.

Детальніше про перспективи студії і можливості її приватизації читайте в інтерв'ю Катерини Константинової з Олесем Янчуком у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".