UA / RU
Підтримати ZN.ua

Мінфін і Держказначейство втратили три терабайта інформації внаслідок хакерських атак

Забезпечення інформаційної безпеки в Україні вже закладено в бюджет на 2017 рік.

Внаслідок кібератак на сайти Міністерства фінансів України та Державного казначейства, проведених у грудні цього року, відомства втратили три терабайта інформації, повідомляє агентство "Інтерфакс-Україна" з посиланням на першого заступника директора Національного інституту стратегічних досліджень при президентові України Олександра Власюка. Про ситуацію в інформаційній сфері відомств експерт розповів під час "круглого столу", проведеного в Києві в п'ятницю, 16 грудня.

"Крім пошкодження мережевого обладнання установи втратили за їхніми оцінками три терабайта інформації. Це колосальна цифра", - зазначив Власюк.

За словами експерта, в липні цього року були зафіксовані випадки торгівлі базами даних української митної служби. Саме тому забезпечення інформаційної безпеки є одним з ризиків у бюджетній системі України, вважає Власюк. За його словами, ризики вже закладені в бюджет 2017 року, як в дохідну його частину, так і у видаткову.

"Зростання доходів держбюджету значною мірою обумовлюється інфляційними та девальваційними факторами. З дуже високою ймовірністю дохідна частина бюджету виконана не буде", - підкреслив експерт.

Ще один ризик, на думку Власюка, пов'язаний з ініціативою уряду про дворазове підвищення мінімальної зарплати у наступному році. Це призведе до звільнення працівників, зменшення прибутку підприємств і тінізації бізнесу, вважає Олександр Власюк. За оцінками Мінфіну, податок на прибуток скоротиться на 3 млрд гривень.

Власюк також вважає, що орієнтири надходжень від приватизації і від реалізації конфіскованого майна швидше за все не будуть досягнуті.

При цьому бюджет Пенсійного фонду в наступному році буде більше ніж на 50% формуватися за рахунок відрахувань з держбюджету, і виявиться нездатний погашати борги за бюджетними позиками.

Сукупний держборг за прогнозами експерта досягне 90% від ВВП. Що на 30% вище встановленого Бюджетним кодексом гранично допустимого рівня (60%).

"Боргова безпека держави буде погіршуватися", - підкреслив Власюк.

Нагадаємо, 7 грудня хакери атакували сайти Міністерства фінансів, Пенсійного фонду та Державної казначейської служби. Протягом доби доступ до сайтів вдалося відновити.

13 грудня хакерській атаці піддався сайт Міністерства оборони. Незважаючи на проведення екстрених робіт по відновленню роботи сайту, він деякий час залишався недоступним.