UA / RU
Підтримати ZN.ua

Микитасю знову одягли електронний браслет

Екс-депутата зняли з літака "Київ – Лондон" в Борисполі.

Депутату Верховної Ради восьмого скликання Максиму Микитасю, підозрюваному у привласненні майна Нацгвардії, знову одягли електронний браслет. Про це в коментарі "Українській правді" повідомив адвокат ексдепутата Олександр Лисак.

Він уточнив, що в понеділок, 20 січня, прикордонники зняли Микитася з рейсу "Київ - Лондон" в аеропорту "Бориспіль". Потім йому одягли електронний браслет і змусили здати закордонний паспорт.

За словами Лисака, він готує запит до Держприкордонслужбуи, так як йому не відомі причини таких дій прикордонників".

Адвокат підкреслив, що у його клієнта було дозвіл на виїзд з країни.

За даними джерел видання, дозвіл Микитасю виписав заступник голови Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Максим Грищук, але потім сам же скасував його. Повідомляється, що ексдепутат подавав клопотання до САП для виїзду до Лондону на лікування, посилаючись на погіршення стану здоров'я.

Читайте також: Підозрюваний у розкраданні майна НГУ Микитась намагався вилетіти з України – Лещенко

НАБУ повідомило про підозру Максиму Микитасю За даними слідства, колишній депутат та експрезидент будівельної корпорації "Укрбуд" з допомогою підконтрольної йому компанії й у змові з колишнім командувачем НГУ, гендиректором компанії-забудовника, приватним оцінювачем та іншими співучасниками організував схему незаконного заволодіння майном Нацгвардії. ВАКС зобов'язав Микитася носити електронний браслет, здати на зберігання закордонні паспорти та інші документи, що дають право на перетин кордону.

14 травня 2019 року

детективи НАБУ прийшли з обшуками до службовців Нацгвардії і працівників низки приватних компаній. Обшуки проводилися у межах справи про заволодіння майном НГУ на суму 81,64 млн гривень.

Наступного дня затриманим ексочільнику НГУ Юрію Аллерову, генеральному директору компанії-забудовника Олегу Майбороді й оцінювачу Алісі Грищук повідомили про підозру за статтею 191 ККУ (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем в особливо великих розмірах або організованою групою). Після арешту 21 травня Юрій Аллеров вийшов з СІЗО під заставу в 4,8 млн гривень. 7 травня президент Петро Порошенко підписав указ про звільнення командувача НГУ Юрія Аллерова.

За версією слідства, у 2000-х роках ГУ Внутрішніх військ МВС України (реорганізоване у ГУ Нацгвардії України) і компанія-забудовник уклали угоду, за якою на території колишньої військової частини в центрі Києва мали побудувати житловий комплекс із вбудованими паркінгами та нежитловими приміщеннями. В обмін на земельну ділянку площею близько 1 га Нацгвардія мала отримати в житловому комплексі 50 квартир і 30 паркомісць.

Але в 2016-2017 роках сторони уклали додаткові угоди, за якими Нацгвардія "обміняла" квартири та паркомісця на Печерську на 65 квартир у будинку на околиці Києва (біля станції метро "Червоний хутір"). Його будівництвом займалася та сама компанія-забудовник. За даними експертизи, вартість цих квартир на 81 635 448 грн менша за ті, які НГУ мала отримати на старті домовленостей.

За кілька місяців після "квартирного обміну" донька Аллерова Катерина Пустиннікова стала власницею позашляховика Grand Cherokee 2015 року випуску (близько 1,5 млн гривень на вторинному ринку) і квартири в ЖК "Микитська слобода". Забудовником цього об'єкта була та сама компанія, на користь якої Аллеров "обміняв" квартири нацгвардійців - "Укрбуд Девелопмент".