Реалізація плану британського уряду щодо депортації прохачів притулку різних національностей у Руанду буде продовжено. Апеляційний суд у понеділок визнав таку практику законною, незважаючи на те, що з погляду правозахисників створює небезпечний прецедент для мігрантів, які рятуються від війни та придушення, повідомляє AP NEWS.
Одразу після рішення Апеляційного суду Лондона офіс прем'єр-міністра Бориса Джонсона заявив, що перший рейс з депортації відбудеться у вівторок, як і було заплановано.
Групи захисту прав мігрантів засуджують цю політику як нелюдську і незаконну з квітня, коли Джонсон оголосив, що цей план є способом утримати людей від того, щоб вони не ризикували своїм життям, сплачуючи контрабандистам за доставку їх до Великобританії на дірявих надувних човнах.
Філіппо Гранді, Верховний комісар ООН у справах біженців, виступив проти цієї політики, назвавши її "неправильною".
Якщо британський уряд дійсно зацікавлений у захисті життя людей, він має співпрацювати з іншими країнами у боротьбі з контрабандистами та забезпечувати безпечні маршрути для прохачів притулку, а не просто переправляти мігрантів до інших країн, сказав Гранді після ухвалення рішення.
"Прецедент, який це створює, катастрофічний для концепції, яка має бути спільною як притулок", - сказав він журналістам у Женеві.
Раніше, посилаючись на неназвані джерела, газета Times повідомила, що спадкоємець британського престолу принц Чарлз приватно виступає проти політики прем'єр-міністра Великобритані Бориса Джонсона щодо відправлення людей до східноафриканської країни.
Слід зазначити, що в Руанді на рубежі тисячоліть закінчилася моторошна різанина, що забрала до мільйона життів. Під час геноциду проти народу тутсі загинуло, за різними оцінками, від 500 000 до 1 100 000 людей. У Руанді є своя “Буча”, місто Ньямата, де по-звірячому вбито до 40 тисяч тутсі. Нині там меморіал із людських черепів.
Сучасну Руанду, президентом якої з 2000 року є Поль Кагаме, називають "африканським Сінгапуром". У країні бурхливо зростає економіка, міста перетворилися на невпізнання і стали нагадувати європейські. Проте країна дуже перенаселена і не подолала бідність.