UA / RU
Підтримати ZN.ua

Ми максимально наростили кількість ліжок із киснем, збільшувати далі немає куди – Степанов

За даними Міністерства охорони здоров'я, в Україні є 67 тисяч «кисневих» ліжок, станом на сьогодні заповнено близько 58% з них.

Міністр охорони здоров'я України Максим Степанов вважає, що можливостей нарощувати кількість «кисневих» ліжок для хворих на коронавірус більше немає, їх межу в країні досягнуто.

«У медустановах перебувають понад 47 тисяч хворих. Ми максимально збільшили кількість ліжок з киснем - до 67 тисяч. Це межа - збільшувати далі немає куди, адже інші хвороби не робили канікул», - зазначив він на брифінгу 6 квітня.

За словами міністра, станом на сьогодні загальна завантаженість ліжок з киснем по країні - близько 58% і продовжує зростати. Найнапруженіша ситуація в Києві, Хмельницькій, Миколаївській і Житомирській областях.

Водночас кількість хворих і летальних випадків продовжує зростати.

«У динаміці, якщо проаналізувати кількість смертельних випадків, то за минулий тиждень ця цифра становила 2 455 осіб, що на 400 смертельних випадків більше, ніж попереднього тижня. Також зросла загальна кількість захворілих за тиждень і стнановить 103 497 повідомлень», - додав він.

Дивитися із 7:20 хвилини.

Читайте також: На Харківщині зайнято більшість "коронавірусних" ліжок зі стаціонарним киснем – ОДА

Нагадаємо, 3 квітня МОЗ сертифікував кисень меткомбінату «Запоріжсталь» як медичний засіб для хворих на коронавірус. Перші дві тони рідкого медичного кисню доставили в лікарні міста.

Нині в країні склалася загрозлива епідемічна ситуація, вважають у НАН і НАМН України. Пік третьої хвилі очікується вже цього місяця, за даними аналітиків, щодня інфікуватимуться понад 60 тисяч людей, 450 помиратимуть.

Аналітики й інфекціоністи переконані, що вводити загальнонаціональний локдаун потрібно було ще «вчора», а зволікання загрожує колапсом медичної системи. Однак заступник міністра охорони здоров'я і головний санітарний лікар Віктор Ляшко вважає, що потреби вводити локдаун на всій території України немає.

Чому відомчі лікарні «Укрзалізниці» в Києві, маючи ліжка з підведеним киснем, дистанціювалися від лікування хворих на ковід, читайте в інтерв'ю Алли Котляр з директоркою філії «Центр охорони здоров'я» АТ «Укрзалізниця» Наталією Білинською «Покаяння» у ZN.UA.