UA / RU
Підтримати ZN.ua

Міжнародна платіжна система Visa відновила роботу в окупованому Криму

Наприкінці грудня Visa і MasterCard відключили від обслуговування низку російських банків, які потрапили до санкційного списку США.

"Системоутворюючий банк" окупованого Криму знову підключений до Visa

"Системоутворюючий банк" окупованого Криму знову підключений до Visa

Російський "Генбанк", що перебуває під санкціями з 20 січня, почав працювати з картками міжнародної платіжної системи Visa у тимчасово окупованому Криму через Національну систему платіжних карт (НСПК), повідомляє прес-служба "Генбанку".

Відзначається, що тепер у всіх точках, підключених до системи "Генбанку" в анексованому Криму і Севастополі, приймають до оплати карти Visa російських банків-емітентів. "Генбанк" також приймає до обслуговування картки Visa у своїх пунктах видачі готівки.

У повідомленні фінустанови зазначається, що "Генбанк" є основним банком "самопроголошеного уряду анексованого Криму", 50% банку належать виконавчим органам влади Криму і Севастополя. В окупованому Криму працюють понад 170 відділень, 580 банкоматів і 960 торгових терміналів банку.

24 грудня минулого року міжнародні платіжні системи Visa і MasterCard відключили від обслуговування низку російських банків, які потрапили у санкційний список США. Зокрема, в цей список потрапили: Генбанк, Крайінвестбанк, банк "Верхневолзький", Севастопольський морський банк (МСБ), які працюють у Криму, а також Інресбанк і Мособлбанк, пов'язані з СМП банком, акціонерами якого є брати Аркадій і Борис Ротенберги, що перебувають під санкціями.

22 грудня міністерство фінансів США прийняло рішення про посилення санкцій, введених проти громадян і юридичних осіб, причому не тільки зареєстрованих в Російській Федерації.

Антиросійські санкції вводилися США, Європейським союзом та деякими іншими країнами (Австралією, Японією, Канадою, Норвегією і так далі) в декілька етапів в 2014 році. Після анексії Криму США і ЄС ввели персональні санкції проти громадян РФ і України, причетних до підриву територіальної цілісності України.

Санкції більш високого рівня - економічні, були введені влітку 2014 року (низку економічних санкцій США ввели ще навесні), після агресії Росії на сході України, в Донбасі.

18 грудня Європейський Союз затвердив продовження санкцій щодо Росії ще на півроку.