UA / RU
Підтримати ZN.ua

Метро з нового року може коштувати до 3,5 грн

З 1 січня у Києві почне працювати нова система оплати проїзду в метро і наземному громадському транспорті. Мінімальна вартість поїздки у метро складе 1,70 грн, максимальна - 3,5 грн.

З 1 січня у Києві почне працювати нова система оплати проїзду у метро і наземному громадському транспорті, включаючи міську електричку і фунікулер, повідомляють "Вести" з посиланням на текст проекту з новими цінами, переданого до Кабміну.

Вводяться два види квитків - на кількість поїздок і на певний період часу (від одного дня до року). Мінімальна вартість поїздки складе 1,67 грн. Одним квитком можна буде користуватися у всіх видах транспорту, окрім маршруток.

Квитки буде зроблено у вигляді пластикових карток із чіпом, який реагує на турнікети в метро і валідатори - спеціальні пристрої для зчитування інформації у наземному транспорті, які встановлять ближче до зими. Придбати квитки можна буде на зупинках, а у переходах метро з'являться спеціальні термінали, де можна буде купити або поповнити картки.

Тариф "75 хвилин". Це одноразовий проїзний квиток, купивши який, можна здійснити кілька поїздок у наземному муніципальному транспорті і одну поїздку в метро, головне - вкластися у 75 хвилин. Відлік часу починається з моменту активізації квитка при першій поїздці.

Це вигідно тим, хто під час поїздки робить одну (тоді поїздка в одному виді транспорту коштуватиме 2,5 грн) або дві пересадки (тоді поїздка в одному виді транспорту коштуватиме 1,67 грн).

Гуртова купівля поїздок. Це будуть проїзні квитки на 10, 20, 30...100 поїздок у кожному муніципальному транспорті, які можна використовувати протягом року. Після закінчення кількості поїздок потрібно буде купити новий квиток.

Це вигідно тим, хто їздить від випадку до випадку або не щодня. Так, при купівлі квитка на 10 поїздок, проїзд в одному виді транспорту коштуватиме 3,50 грн, а при купівлі 100 поїздок - всього 3,05 грн.

Персональний проїзний квиток. Це квиток з необмеженою кількістю поїздок на місяць, три місяці або на рік. При покупці квитка у пункті продажу для проїзного робиться фотографія, і його не можна буде передати його комусь іншому. Після закінчення терміну квиток можна буде поповнити через термінал (30, 90 або 365 днів).

Це вигідно тим, хто постійно їздить у громадському транспорті. Одна поїздка для володарів місячного квитка коштуватиме всього 2,16 грн, а для тих, хто купив відразу на рік - лише 1,70 грн.

Квиток на день. Цей квиток, дає право проїзду без обмеження кількості поїздок на день, три дні або сім днів на будь-якому транспорті. Відлік часу (24 години, 72 години, 168 годин) починається у момент першого використання.

Це вигідно тим, хто не користується громадським транспортом, але в один день потрібно багато їздити по Києву, або туристам. З квитком на сім днів добу проїзд коштуватиме всього 19,28 грн.

За допомогою цієї системи влада планує викорінити "зайців" і махінації з жетонами в метро і почати заробляти на продажу квитків.

Заступник голови КМДА Михайло Костюк розповів, що введенням нової системи сплати влада намагається домогтися популярності громадського транспорту через гнучку систему оплати. Постійним пасажирам не доведеться стояти біля кас, а платити за проїзд вони будуть менше, ніж зараз. А громадський транспорт буде отримувати на початку року гроші від продажу річних проїзних і зможе планувати роботу. Також система дасть можливість розібратися, скільки пільговиків користується транспортом, і платити тільки за кількість поїздок.

Як відомо, зараз проїзд у столичному громадському транспорті коштує 1,5 грн за поїздку у тролейбусі і трамваї. У той же час, у КП "Київпастранс" вважають, що економічно обґрунтований тариф на перевезення однієї людини у трамваї - 2,51 грн, в тролейбусі - 2,76 грн і в автобусі - 3,20 грн.

Вартість проїзду у метрополітені на сьогодні становить 2 грн за поїздку (до 6 вересня 2010 року поїздка в метро коштувала 50 коп.). Раніше у КМДА заявили, що економічно обґрунтований тариф на проїзд у метрополітені у 2013 році повинен становити 3-3,05 грн за поїздку.

Ще у грудні 2012 року голова КМДА Олександр Попов заявляв, що столична влада стримуватиме подорожчання проїзду в транспорті максимально довго, в ідеалі - рік. При цьому він відзначав, що підвищення вартості проїзду об'єктивно назріло. !zn

Читайте також:

Зі скасуванням жетонів вартість поїздки в київському метро може стати диференційованою

В результаті відмови від жетонів вартість поїздки в київському метро подвоїться

Попов назвав економічно обґрунтовану плату за проїзд метро - 3,5 грн