Канцлер Німеччини Ангела Меркель заявила, що зустріч лідерів країн нормандського формату відбудеться в Парижі. Про це повідомляє Інтерфакс-Україна.
"Ми хочемо знайти дату, щоб зустрітися в Парижі, цього разу це буде Париж", - сказала Меркель.
Вона з позитивом поставилася до погодження формули Шайнмаєра. Однак зазначила, що говорити про можливе зняття санкцій з Росії поки передчасно.
"Ми досягли прогресу, але потрібно багато подальших кроків. Це не означає, що ми вже можемо зняти санкції, але є передумови, і всі сторони сьогодні це підтвердили, що тепер може відбутися зустріч на рівні глав держав і урядів", - підсумувала канцлер.
Раніше президент України Володимир Зеленський повідомив про те, що на саміті глав нормандської четвірки не будуть обговорювати закріплення "особливого статусу" Донбасу в Конституції України.
Увечері 1 жовтня президент Володимир Зеленський повідомив про те, що Тристороння контактна група погодила "формулу Штайнмаєра" і розведення сил і засобів в районі Петровського і Золотого. Формула регулює проведення виборів на окупованій території Донбасу і подальший вступ в силу закону про особливий статус регіону. Вранці 2 жовтня в мережі опублікували листа з підписаною в Мінську формулою.
Жителям "сірої зони" Зеленський особисто гарантував безпеку. Він також анонсував розробку нового законопроекту про "особливий статус" Донбасу з урахуванням "формули Штайнмаєра". Заяви Зеленського спровокували масові протести у Києві та інших українських містах.
Із закликами провести саміт виступає президент України Володимир Зеленський, він також пропонував розширити "нормандський формат" за рахунок Британії і США, але ця пропозиція поки що не знайшла підтримки.
Раніше президент Франції Еммануель Макрон і федеральний канцлер Німеччини Ангела Меркель підтвердили намір організувати зустріч лідерів "нормандської четвірки" найближчим часом, щоб домогтися конкретних результатів по Донбасу.
14 липня в Парижі і 2 вересня в Берліні відбулися зустрічі зовнішньополітичних радників лідерів України, Німеччини, Франції та Росії з метою відновлення роботи "нормандського формату".