UA / RU
Підтримати ZN.ua

Меркель, Олланд, Порошенко і Путін обговорили конфлікт в Донбасі

Лідери Франції і Німеччини вимагали якнайшвидшого припинення вогню, обміну військовополоненими та оформлення гумконвоев за законодавством України

Президент Франції Франсуа Олланд, канцлер Німеччини Ангела Меркель, президент України Петро Порошенко і президент Росії Володимир Путін обговорили в телефонній розмові питання мирного врегулювання конфлікту в Донбасі.

Як повідомили в прес-службі Єлисейського палацу, Олланд і Меркель наголосили на необхідності дотримання Мінських угод, а також якнайшвидшого скликання контактної групи в Мінську для того, щоб досягти конкретних результатів у вирішенні конфлікту.

"Обговорення в контактній групі повинні поновитися в Мінську як можна швидше і досягти конкретних результатів за наступними пунктами для їх своєчасного виконання: ефективне і стійке припинення вогню; обмін військовополоненими; поліпшення гуманітарної ситуації в територіях, що перебувають під контролем сепаратистів", - йдеться в повідомленні.

Читайте також: Назарбаєв приїде в Україну для переговорів щодо Донбасу - джерело

Керівники Франції і Німеччини також зажадали, щоб всі гуманітарні конвої з Росії, України і ЄС оформлялися відповідно до законодавства України.

В прес-службі президента України відзначили, що співрозмовники висловилися за проведення зустрічі контактної групи для забезпечення прогресу щодо виконання Мінських домовленостей до кінця тижня. Зокрема, порядок денний зустрічі контактної групи повинна містити питання припинення вогню, виходу на лінію розмежування, яка закріплена в Меморандумі, відведення військ та важкого озброєння, а також якнайшвидшого звільнення всіх заручників.

Також, за повідомленням прес-служби, президент України привернув увагу до нагальної необхідності звільнення з російської в'язниці народного депутата Надії Савченко, стан здоров'я якої погіршився.

Читайте також: Путін скликав Радбез РФ поговорити про Донбас

В прес-службі президента Росії за результатами обговорення відзначили важливість якнайшвидшого проведення засідання контактної групи в інтересах реалізації мінських домовленостей та налагодження діалогу Києва з південно-сходом.

Крім того, повідомляється, що були розглянуті питання економічного відновлення постраждалих регіонів і надання населенню гуманітарної і соціальної підтримки.

Домовлено продовжити в найближчий період телефонні контакти в "нормандському форматі".