UA / RU
Підтримати ZN.ua

Меркель і Олланд направили до України спеціальних парламентерів по Мінську - АП

Навколо Донбасу активізувалися дипломатичні зусилля. Є надія на позитивний результат.

18-19 січня Україну відвідають спеціальні посланці канцлера Німеччини і президента Франції Крістоф Хойсген і Жак Одібер, передає Адміністрація президента України в суботу, 16 січня.

"Під час зустрічей планується обговорення шляхів інтенсифікації виконання Мінських домовленостей, зокрема повного припинення вогню з боку бойовиків, відведення Росією важкого озброєння і звільнення всіх заручників", - йдеться в повідомленні.

В Адміністрації заявили, що своїх представників канцлер Німеччини Ангела Меркель і президент Франції Франсуа Олланд відправляють згідно з домовленостями від 13 січня з президентом Петром Порошенком.

Як відзначає DW, парламентарі канцлера Німеччини Ангели Меркель і президента Франції Франсуа Олланда крім Києва, відвідають також Москву.

Крім того, ситуацію в Донбасі 20 січня в Цюріху обговорять держсекретар США Джон Керрі і міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров.

На цьому тижні в ході телефонної розмови Порошенко, Меркель і Олланд обговорили, зокрема, узгодження можливостей проведення місцевих виборів в деяких районах Донбасу у відповідності з українським законодавством і підготовку до відновлення Україною повного контролю над кордоном.

Захід і Україна звинувачує Москву в підтримці проросійських бойовиків в Донбасі, Москва ці звинувачення відкидає.

Також Москва заявляє, що не має жодних зобов'язань за Мінськими угодами, бо підписувала їх не як учасник, а "гарант", і не має наміру виконувати ці домовленості.

Як пише в статті "Ще раз про особливості "особливостей самоврядування" для ZN.UA віце-спікер Верховної Ради Оксана Сироїд, за допомогою ухвалення два роки тому у парламенті України одіозних законів "16 січня", Росія зробила спробу звільнитися від зобов'язань відновлювати соціально-економічну інфраструктуру "бунтівних" регіонів.

"(...) Закон, ухвалений 16 січня 2014 року за "закритими дверима", ...> що (де-факто - ред.) повністю "імплементував" більшість пунктів Мінська-2...>, зобов'язує Україну укладати угоди про економічний, соціальний і культурний розвиток окремих районів" з ініціативи таких окремих районів, мати у державному бюджеті захищені статті витрат на окремі райони і фінансувати відновлення знищеної Росією інфраструктури, економіки, екології", - пише Оксана Сироїд.

Нагадаємо, лідери країн "нормандської четвірки" домовилися продовжити термін дії мінських угод на 2016 рік. Варто відзначити, що президент України Петро Порошенко більше не хоче підписувати з Путіним ніяких "Мінсків".

Мінські угоди були підписані 12 лютого за підсумками переговорів лідерів України, Росії, Франції та Німеччини. Документ передбачає "виведення усіх іноземних збройних формувань, військової техніки, а також найманців з території України під наглядом ОБСЄ" (п. 10), а також "проведення конституційної реформи в Україні з набуттям чинності до кінця 2015 року нової Конституції, яка передбачає в якості ключового елемента децентралізацію (з урахуванням особливостей окремих районів Донецької та Луганської областей, узгоджених з представниками цих районів), а також прийняття постійного законодавства про особливий статус окремих районів Донецької та Луганської областей" (п. 11).

Детальніше про зміни до Конституції читайте у статті Оксани Сироїд "Ще раз про особливості "особливостей самоуправління" у свіжому випуску "Дзеркала тижня".