UA / RU
Підтримати ZN.ua

Менше чверті українців виступає за війну у Донбасі "до переможного кінця"

Майже дві третини населення України хочуть миру і чекають від влади певних поступок.

Близько однієї третини (32%) населення України віком від 16 років мають переконання, що українська влада має зробити будь-які поступки, щоб припинити військовий конфлікт в Донбасі. Також майже третина (29%) не виключає можливості перемовин, на окремі поступки піти можна, але лише якщо це буде доцільно.

Напопулярнішою поступкою, яку схвалюють 21% респондентів є надання територіям так званих "ДНР" та "ЛНР" спеціального статусу на певний час із неповним контролем з боку України (що передбачено Мінськими угодами). Також розповсюдженими відповідями стали визнання російської мови другою державною на всій території України iз закріпленням цього в Конституції (12%) та відмова вiд вступу до НАТО i закрiплення нейтрального статусу України в Конституцiї (11%).

Разом з тим, 21% респондентів впевнені, що влада не має йти на будь-які поступки, а повинна мобiлiзувати населення, домогтися допомоги західних держав та звільнити Донбас військовим шляхом. Ще 18% не мають чіткої позиції щодо цього питання. Про це говорять результати дослідження GfK Ukraine у лютому 2015 року.

Читайте також: Українці проти втручання Росії у конфлікт на сході країни - опитування

Більшість жителів Києва та Центру України схиляються до думки, що переговори можливі, на окремi поступки піти можна, якщо це буде доцільно (цю відповідь обрали 44% киян та 36% представників центральних областей).

На Заході та Півночі більшість респондентів вважають, що війна має бути "до переможного кінця". Так, варіант "Владi не потрiбно йти нi на якi поступки, а мобiлiзувати населення, домагатися допомоги Заходу i звiльняти Донбас вiйськовим шляхом" обрали відповідно 42% та 34% мешканців цих регіонів.

Читайте також: Слов'янськ та Краматорськ виступають за пошук компромісу з Росією - опитування

Разом з тим, населення Півдня (44%) та Сходу (54%) переконані в тому, що влада має піти на всi поступки, які будуть необхідні щоб припинити війну.

Станом на 10 січня 33,2% жителів України віддали свій голос за продовження військової операції української армії, в результаті якої окуповані території будуть звільнені. Про це свідчать результати соціологічного дослідження, проведеного на замовлення ZN.UA Київським міжнародним інститутом соціології.