UA / RU
Підтримати ZN.ua

Меджлісу передали матеріали справи про його заборону за три дні до суду

Поклонська вважає представницький орган кримських татар "екстремістською організацією".

У понеділок, 7 березня, першому заступнику голови Меджлісу кримськотатарського народу Наріману Джелялову передали документи про заборону організації.

Про це Джелялов, а також голова Меджлісу Рефат Чубаров повідомили на своїх сторінках у Facebook.

"Тільки що вийшли з адвокатом Джемілєм Темішевим з прокуратури. Нам тільки сьогодні, після чотирьох діб, видали обіцяні документи за позовом проти Меджлісу. Чотири дні з семи втрачені для роботи. І це після того, як прокурор на суді висловила підозру про наш намір затягнути розгляд її позову, коли ми попросили десять днів на ознайомлення", – написав заступник голови Меджлісу.

Чубаров уточнив, що для розгляду матеріалів справи "на 630 сторінках і 10 дисках" у захисту залишилося три дні, після яких відбудеться засідання "суду".

"Пафосно передані Поклонської (особою, що називає себе "прокурором" Криму) "Верховному суду Криму" 3 березня 2016 року "додаткові докази" лише сьогодні було офіційно вручено Джелялу, тобто всього за три дні до такого "судового" засідання", – уточнив лідер кримських татар.

Представники окупаційної адміністрації півострова повідомлення представників Меджлісу поки не прокоментували.

Читайте також: Для позову про заборону Меджлісу в Криму вистачило п'яти підписів

15 лютого "прокурор" тимчасово окупованого Криму Наталія Поклонська звернулася до Верховного суду регіону з проханням визнати Меджліс кримськотатарського народу екстремістською організацією і заборонити її діяльність на півострові. Поклонська у документі також повідомила про нібито проханнях "заходи в частині заборони використання кримсько-татарського національного прапора злочинцями, які здійснюють блокади і диверсії проти народів Криму".

Після анексії Криму Росією на початку 2014 року лідерів кримських татар Рефата Чубарова, Мустафі Джемілєву російські власті заборонили в'їзд на півострів на п'ять років.

Повідомлялося, що ЄС серйозно занепокоєний арештами кримських татар в окупованому Криму.

Після анексії Криму Російською Федерацією на півострові почалися викрадення кримських татар. Про порушення прав кримських татар говорив також міністр закордонних справ Туреччини Мевлют Чавушоглу. Він заявив, що Росія не виконала жодної обіцянки поліпшити становище кримських татар. Разом з тим, в січні 2015 року кримські татари звернулися в ООН з проханням не допустити їх знищення.У заяві йдеться, зокрема, про випадки викрадення кримських татар і порушення їх прав: "В результаті чергового захоплення Криму корінне населення - кримські татари - перетворилися в об'єкт терору і фізичного насильства".