UA / RU
Підтримати ZN.ua

Меджліс і Курултай впишуть до Конституції

Законопроект про кримську автономію передбачає, що Меджліс і Курултай визнаються офіційними органами.

Меджліс і Курултай планують вписати в Конституцію. Крім цього, найближчим часом можуть бути прийняті законопроекти про кримськотатарський народ та кримську автономію, повідомила заступник постійного представника президента в Автономній республіці Крим Таміла Ташева в інтерв'ю РБК-Україна.

За її словами, рамковий закон про корінні народи ухвалять швидко.

"Ми очікуємо, що рамковий закон про корінні народи, швидше за все, буде прийнятий швидко, другим буде законопроект про кримськотатарський народ і вже потім – про кримську автономію. Але ухвалювати ці закони без підготовки та комунікації із суспільством буде неправильно", - зазначила Ташева.

Законопроект про кримську автономію передбачає, що Меджліс і Курултай визнаються офіційними органами, також передбачено квотне представництво кримських татар в усіх органах місцевої влади та місцевих радах півострова. "Такі квоти є в багатьох країнах світу, і розробники цю практику вивчали", - підкреслила чиновниця.

Наголошується, що на території Криму немає жодних успіхів у створенні опозиції Меджлісу.

"До цих пір це маргінальні організації, вони абсолютно не сприймаються кримськими татарами. Ці люди є ізгоями в кримськотатарському середовищі. А тих кримських татар, які свого часу пішли працювати до органів окупаційної влади, звідти вже вигнали, тому що зрадників ніде не люблять", - впевнена Ташева.

Раніше повідомлялося, що глава Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров опублікував на своїй сторінці в Facebook звернення до новообраних депутатів з закликом внести зміни щодо кримськотатарської автономії до розділу Х Конституції "Автономна Республіка Крим".

Раніше лідер кримських татар Мустафа Джемілєв повідомив про те, що президент України Володимир Зеленський планує внести в Раду законопроект про створення кримськотатарської автономії.

Власкор DT.UA в Автономній Республіці Крим Валентина Самар писала про те, що ніяких правових обмежень, які не дозволяли б сьогодні вносити зміни до Конституції України щодо політичного статусу Криму, немає. Детальніше читайте в матеріалі "Конституційні пагони корінного народу" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".