Українські журналістки під час своєї роботи найчастіше стикаються із погрозами та тролінгом в інтернеті. Про це свідчать результати анонімного анкетування, проведеного Інститутом масової інформації серед журналісток в Україні. При цьому менше 20% жінок зверталися через погрози до правохоронців.
Згідно з результатами анкетування, 47% працюючих в Україні журналісток у зв'язку зі своєю професійною діяльністю стикалися із фізичним насильством (погрози, напади тощо). Із них лише 17% зверталися по захист до правоохоронців. При цьому 73% респонденток стикалися із погрозами, 10% журналісток – зі стеженням та 4% опитаних – з нападами, а також іншими видами тиску.
У той же час із інтернет-тролінгом та атаками ботів стикався 51% опитаних журналісток. Також 19% респонденток вказали на злам акаунтів, 14% опитаних отримували погрозливі листи, а на 6% журналісток вчиняли фішингові атаки. Загалом з інтернет-загрозами стикалися 42% опитаних.
Найбільше на загрози наражалися ті журналістки, які висвітлювали конфліктні теми (42%), загрози на акціях протесту виникали у 32% опитаних, ще 9% зазнавали утисків під час інтерв'ю з провладними людьми. При цьому 10% журналісток постраждали в редакції власного медіа. Також анкетування показало, що 41% журналісток не почуваються в безпеці, працюючи в медіа.
Під час анонімного анкетування ІМІ отримав відповіді 232 журналісток, серед яких 84% – представниці з усіх регіонів України та 16% – з міста Києва.
Як повідомлялося раніше, за два перших місяці 2019 року в Україні зафіксовано уже 13 випадків фізичної агресії до журналістів, з яких у січні – сім, у лютому – шість. Найбільше атак, а саме п'ять, зафіксовано в Києві й області, ще два – в Одесі, одна – у Херсоні, а також п'ять інцидентів сталося на заході країни: два на Буковині та по одному на Закарпатті, Тернопільщині та у Львові.