Сьогодні, 22 липня, Служба безпеки встановила, що протягом 2018-2019 років посадові особи "Укрзалізниці" у змові з підрядниками без необхідних дозволів та сертифікатів підписали контрактів майже на 200 мільйонів гривень.
Про це повідомляє пресслужба відомства.
Встановили, що комерсанти вступили в змову з деякими керівниками одного з департаментів та структурних підрозділів держпідприємства. Чиновники забезпечували їх "перемогами" у тендерах, незважаючи на те, що виконавці не мали дозволів і сертифікатів на здійснення ремонту колісних пар для пасажирських вагонів.
Також УЗ постачали запасні частини неналежної якості та невідомого походження, завезені контрабандою з РФ.
Загальна сума контактів склала майже 200 млн гривень.
Фальсификационным шляхом обсягів робіт фіктивними фірмами було присвоєно і переведено у готівку 50 млн гривень. За висновком фахівців, експлуатація на рухомому складі запасних частин, відновлених з порушенням технологічних процесів, могла створити реальні передумови до виникнення НС.
СБУ проводить у п'яти областях 27 обшуків в структурних підрозділах "Укрзалізниці", виробничих та офісних приміщеннях й місцях проживання фігурантів справи.
В офісі компанії-постачальника правоохоронці вже вилучили 65 000 доларів, понад 2 мільйонів гривень, печатки комерційних структур, залучених до фіктивні господарські операції, у тому числі підроблену печатку національного перевізника.
За адресами проведення обшуків описується і вилучається фінансово-господарська документація, що підтверджує протиправний характер діяльності фігурантів. Триває досудове слідство у кримінальному провадженні за ч. 2 ст. 364 (зловживання владою або службовим становищем з метою неправомірної вигоди) і ч. 3 ст. 212 (Ухилення від сплати податків) Кримінального кодексу.
Раніше повідомлялося, що 21 липня Служба безпеки України та Державна фіскальна служба України проводили обшуки на об'єктах АТ "Укрзалізниця".
Співробітники СБУ і ГФС проводять досудове розслідування щодо можливого зловживання службовим становищем та ухилення від сплати податків стосовно посадових осіб приватних компаній і "Укрзалізниці".
Нагадаємо, голова комітету з питань інфраструктури Федерації роботодавців України, засновник "Першої логістичної компанії" Максим Шкіль написав 7 липня звернення до міністра Владислава Криклія та до Міністерства інфраструктури з проханням втрутитися в ситуацію, яка склалася з ввезенням вживаних залізничних вагонів з Росії й подовженням строків їх експлуатації.