UA / RU
Підтримати ZN.ua

Максимальна ескалація до 24 лютого: ISW підсумував різні сценарії на найближчі тижні

Наразі в Україні воюють 326 тисяч окупантів, не враховуючи приблизно 150 тисяч мобілізованих, яких ще не залучили до бойових дій.

Українські офіційні особи продовжують підтримувати оцінку Інституту дослідження війни про те, що неминучий російський наступ у найближчі місяці є найбільш імовірним сценарієм. І припустили, про ймовірний початок контрнаступу. В ISW зібрали прогнози Міноборони та РНБО щодо ймовірності великої ескалації до 24 лютого.

Читайте також: Росія готується до наступу і, ймовірно, задіяла ще не всі резерви – ISW

Секретар Ради національної безпеки і оборони України Олексій Данілов в інтерв'ю  Sky News  31 січня заявив , що російські війська готуються до "максимальної ескалації" в Україні протягом наступних двох-трьох місяців і можуть зробити це вже через два-три тижні, щоб збігтися з першою річницею після 24 лютого.

Читайте також: Данілов розповів, на яких напрямках РФ може зосередити сили нового наступу

Про це в інтерв'ю Washington Post  31 січня заявив начальник Головного управління військової розвідки (ГУР) України Кирило Буданов. Він сказав, що російські сили зосередяться на окупації більшої території Луганської та Донецької областей, що підтверджує оцінку ISW про те, що російські сили, схоже, готуються до неминучого наступу на сході України, зокрема в Луганській області.

Читайте також: Зрадник чи герой: вбитий СБУ Кірєєв попередив Буданова про плани Путіна взяти Київ – WSJ

Буданов заявив, що зараз в Україні воюють 326 000 російських військових, не враховуючи приблизно 150 000 мобілізованих військовослужбовців, які все ще перебувають на полігонах і які російські війська, як повідомляється, ще не залучили до бойових дій.

Напередодні глава НАТО Єнс Столтенберг щодо підготовки РФ до наступу висловився так:

«Ми не бачимо жодних ознак того, що Путін та правителі в Москві готуються до миру. Ми бачимо протилежне. Ми бачимо, що вони готуються до нового наступу, що вони мобілізують більше солдатів, понад 200 000, потенційно навіть більше. Що вони активно купують нову зброю, більше боєприпасів нарощують власне виробництво».

Про лютневі плани Кремля на Донбасі днями також висловився військовий експерт і політолог Дмитро Снєгирьов.  Він, зокрема, зазначив, що росіяни вирішили не чекати переозброєння ЗСУ і отримання Києвом новітніх зразків зброї від Заходу, які за своїми технічними характеристиками перевищують радянські зразки. 

Повертаючись до аналізу ситуації з боку ISW, у звіті йдеться, що російські військові, ймовірно, продовжуватимуть накопичувати звичайні сили в Луганській області та збільшувати розгортання решти мобілізованого персоналу на сході України для підтримки неминучих вирішальних стратегічних дій у західній Луганській області.

Читайте також: Стратегічна точка: NYT про те, чому і Росія, й Україна стільки сил кинули на Бахмут

Проте, як зазначив Данілов, українські сили мають власні плани операцій на найближчі місяці.