UA / RU
Підтримати ZN.ua

Майже 90% громадян вважають геноцидом українського народу дії РФ в Україні – опитування

Водночас українцями себе вважають 92% опитаних.

Дії російських окупантів в Україні 89% наших громадян визнають геноцидом українського народу, йдеться в результатах опитування Соціологічної групи «Рейтинг». Ще 76% опитаних виступають за заборону символіки Z та V, що використовуються на російській військовій техніці. 

Заборону «георгіївської» стрічки в України підтримують 74% респондентів. При цьому за останні п’ять років підтримка ініціативи заборони «георгіївської» стрічки зросла з 45 до 74%.

Згідно з опитуванням, українцями за національністю себе вважають 92% опитаних, росіянами – 5%. Ще 3% відносять себе до інших етносів. Соціологи звернули увагу, що з 2008 по 2014 роки спостерігався сталий національний розподіл: близько 83% вважали себе українцями, близько 15% – росіянами. Однак після того, як Росія окупувала Крим та частину Донбасу кількість респондентів, котрі ідентифікували себе як росіяни зменшилася до 11%, а кількість українців зросла – до 87-88%. При цьому за останні вісім років кількість тих, хто вважав себе росіянами, поступово зменшувалася. 

Говорячи про мовне питання соціологи підкреслили, що мовна самоідентифікація та мова в побуті – дві різні площини. При цьому сьогодні в Україні соціологи фіксують стале зменшення російськомовного сегменту українців: у 2012 таких респондентів було близько 40%, наприкінці 2021 – 26%, на початку війни – 18%, станом на кінець квітня – 15%. 

Натомість «перетік» російськомовних відбувається у сегмент «двомовних» (з 15 до 33%). Число тих, хто постійно користується лише українською вдома зросла незначно з 44% до 51%.

Українську рідною мовою вважають 80% опитаних, російську – 16%, іншу мову – 3%.

Читайте також: За останнє десятиріччя українців, які люблять Мазепу, Петлюру та Бандеру, стало значно більше – опитування

Опитування провели 27 квітня серед населення України віком від 18 років і старші в усіх областях, крім тимчасово окупованих територій Криму та Донбасу. Вибірка репрезентативна за віком, статтю і типом поселення. Всього соціологи опитали 1000 респондентів методом опитування: CATI (Computer Assisted Telephone Interviews - телефонні інтерв'ю з використанням комп'ютера). Помилка репрезентативності дослідження з довірчою імовірністю 0,95: не більше 3,1%.