UA / RU
Підтримати ZN.ua

Магера назвав кроки, якими законопроєкт Зеленського про множинне громадянство відсює небажаних кандидатів на виборах

Юрист навів у приклад "багатоходівку".

Експерт із конституційного права та колишній заступник голови ЦВК Андрій Магера каже, що запропоновані до Виборчого кодексу зміни дають владі можливість відсіяти небажаних кандидатів на виборах під надуманим приводом, що ці кандидати мають інше громадянство.

Як приклад юрист з багаторічним досвідом роботи в ЦВК наводить таку "багатоходівку":

Крок перший: до ЦВК надходить заява від якогось громадянина, що такий-то кандидат має іноземне громадянство. Крок другий: ЦВК звертається в Державну міграційну службу по інформацією. Крок третій: ДМС відповідає, що інформація перевіряється, але, за попередніми даними, такий громадянин справді має іноземне громадянство. Крок четвертий: ЦВК приймає рішення відмовити в реєстрації кандидатові або скасувати реєстрацію зареєстрованого кандидата. Крок п'ятий: знятий кандидат звертається до суду, включно з ЄСПЛ. Крок шостий: доки суд розглядає позов, проходять вибори, в яких кандидат, незалежно від рішення суду, не бере участі. 

"Положення про те, що виборча комісія може прийняти рішення про відмову в реєстрації кандидата або скасування його реєстрації на основі інформації уповноваженого органу, що він, мовляв, має громадянство іншої держави, вкрай небезпечне в таких законопроєктах. Я вже не кажу, що законопроєкт із протидії та запобігання загрозам національній безпеці у сфері громадянства чомусь містить зміни до Виборчого кодексу в частині розгляду виборчих скарг. Це повне шарлатанство, коли назва про одне, а зміст — про інше!" — обурюється Андрій Магера.

Читайте також: Множинне громадянство в Україні: біпатрид може втратити український паспорт у разі загрози нацбезпеці – експерт

Детальніше про те, до яких обмежень мають готуватися біпатриди, читайте у статті Володимира Кравченка Подвійне громадянство в Україні: що потрібно знати про ідеї Зеленського”.