UA / RU
Підтримати ZN.ua

Лукашенко не хоче введення в Україну військ "ні з одного, ні з другого, ні з третього, ні з десятого боку"

Лукашенко заявив про готовність надати Україні будь-яку допомогу і підтримку, але висловився категорично проти посередництва.

Президент Білорусі Олександр Лукашенко висловився проти вступу України у будь-які військові блоки, а також проти введення в країну іноземних військ.

"Щоб Україна розвивалася як єдина цілісна держава, щоб це була наша Україна. Ніколи ми навіть не уявляємо собі, щоб Україна займала якусь позицію, протилежну Білорусі, - зазначив Лукашенко під час зустрічі з послом України в Білорусі Михайлом Єжелем. - І я відкрито говорив з питань, які нас дуже непокоять, у тому числі пов'язаних з НАТО. Ви як людина військова, напевно, розумієте мене в цьому плані. Немає необхідності втягувати Україну у якісь блоки, вводити туди якісь війська, ні з одного, ні з другого, ні з третього, ні з десятого боку".

Як повідомляє в четвер, 15 травня прес-служба білоруського президента, він заявив, що Білорусь намагалася "займати акуратну зважену позицію, тим не менш, відкрито заявляючи про те, що і особисто мені, і з точки зору держави нам Україна дуже близька".

"Україна має бути Україною. Це 45 мільйонів населення, близький нам народ. Це самодостатня країна, і якщо їй допомогти, а не заважати, то це буде дуже впливова країна. Ну, може, комусь не хочеться, щоб вона була сильною і впливовою, але це не моя позиція і не білоруського народу. Ми хочемо бачити сильну Україну, з якою можна співпрацювати, торгувати, як ми робили це останні роки. У нас був певний приріст. Ми сподіваємося, що повернемося до цих обсягів, і ми готові зробити у цьому напрямку максимум. Ви повинні бути впевнені", - підкреслив президент Білорусі.

Лукашенко нагадав про що відбулася у нього зустрічі з виконуючим обов'язки президента України Олександром Турчиновим: "Я йому однозначно, навіть по-дружньому, відповів на багато питань конфіденційного характеру, на його настороженості". "І я свято дотримуюся тих домовленостей, які були досягнуті у нас з владою України на Прип'яті. Тому ви можете розраховувати тільки на добре ставлення з боку Білорусі до України і до всього українського народу, - сказав Лукашенко. - Якщо вам буде потрібна якась допомога (крім посередництва - це виключено, я терпіти не можу), як людини, яка дуже близько до серця сприймає все, що відбувається в Україні, я готовий у будь-який момент надати цю підтримку і допомогу". !zn

Читайте також:

Лукашенко пообіцяв підставити плече Путіну

Лукашенко виключає євроінтеграцію України

Лукашенко знову висловився проти федералізації України