Військова прокуратура і Служба безпеки України не покривають незаконні схеми в оборонному комплексі, заявив генеральний прокурор Юрій Луценко, коментуючи четверту частину розслідування Лесі Іванової з команди Bihus.info про масштабні розкрадання в "Укроборонпромі". За словами Луценка, в матеріалах розслідування йдеться нібито про одну з 480 справ, які розслідують правоохоронці.
"Звинувачення в тому, що ми, мовляв, довго працювали, я відкидаю... станом на сьогоднішній день відповідально заявляю, що військова прокуратура продемонструвала успішність у цій одній із 480 справ... За статтею шахрайство Рогоза (фігурант розслідування Андрій Рогоза - ред.) і два вже колишніх співробітників СБУ перебувають більше року на лаві підсудних", - заявив Луценко, додавши, що перед оприлюдненням інформації, розслідування були на фінальній стадії.
За словами Луценка, військова прокуратура й СБУ "нікого не кришують". При цьому він додав, що "спіймані зловмисники, які разом з Рогозою займалися шахрайством, навіть якщо вони були співробітниками СБУ, з 2018 року перебувають на лаві підсудних".
Луценко заявив, що це справа жодного разу не зупиняли, не перекваліфікували і не продавали. Він зазначив, що після того, як від податкових адміністрацій отримали інформацію, в бюджет повернули 30 мільйонів гривень недоїмки. При цьому підозри вручили керівнику і фактичному власнику ТОВ "Оптимумспецдеталь" Рогозі. За словами Луценка, якщо буде висновок про справжність листування, то "можуть бути підозри оголошені іншим співучасникам у несплаті податків в бюджет".
При цьому він заявив, що всі питання про виявлення корупції необхідно адресувати антикорупційним органам.
"Ще в 2017 року матеріали, з яких виходить можлива корупційна діяльність співробітників НАБУ разом з Рогозою... були направлені в НАБУ. За заявою керівника САП, ніяких дій НАБУ в цьому плані не робила", - сказав Луценко.
Він вважає, що військова прокуратура, СБУ і фіскальна служба зробили те, що від них вимагалося - "посадили на лаву підсудних шахраїв і відшкодували збитки бюджету".
"Переводити це все в політичні танці і звинувачення особисто президента є абсурдним", - резюмував Луценко.
У свою чергу глава СБУ Василь Грицак додав, що дійсно колишні співробітники спецслужби, викриті в шахрайстві в оборонному комплексі, наразі притягуються до відповідальності.
Напередодні команда Bihus.Info опублікувала четверту частину журналістського розслідування щодо розкрадань в "Укроборонпромі", у якій йдеться про те, що правоохоронним органам було відомо про махінації із закупівлями у компаній, пов'язаних із сином першого заступника секретаря РНБО Ігорем Гладковським і його бізнес-партнерами Віталієм Жуковим і Андрієм Рогозою. Проте кримінальні провадження "спускалися на гальмах".
Раніше Bihus.Info опублікували матеріал Лесі Іванової про масштабні розкрадання в "Укроборонпромі", до яких причетні посадові особи, наближені до президента Петра Порошенка. Зокрема, перший заступник секретаря РНБО Олег Гладковський, його син Ігор з безнес-партнерами Віталієм Жуковим й Андрієм Рогозою, а також нинішній голова "Укроборонопрому" Павло Букін.
Відзначимо, що голову "Укроборонпрому", а також трьох з п'ячти членів наглядової ради держконцерну призначає президент.
26 лютого Національне антикорупційне бюро відкрило кілька нових справ за фактом масштабних розкрадань в оборонній сфері України. Розслідування розпочато за ч .5 статті 191 КК України (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем).
"Дзеркало тижня. Україна" неодноразово публікувало матеріали про корупцію та масштабні зловживання в оборонному секторі. Докладніше читайте у матеріалі DT.UA "Злочинні схеми в оборонпромі: чому розслідування Bihus.Info не може бути фейковим" та статті Дмитра Менделєєва "Мародери країни відрубаних рук" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".